7. turnaj Šachové školy STAMAT

Náš další – v pořadí sedmý – turnaj pro mladé šachisty se uskutečnil dnes v prostorách ZŠ Dukelská v Benešově. Na místo dorazilo 57 dětí, které odehrály 9 kol tempem 15 minut pro oba hráče.

DSC_0424

Zahájení turnaje

DSC_0436

Účastníkům turnaje byly představeny vlašimské medailistky z nedávného Mistrovství ČR mládeže – Nela Pýchová a Petra Píšová

Situace na čele byla po celou dobu velmi vyrovnaná. Nakonec se z vítězství radoval Jakub Vojta z šachového oddílu TJ Spartak Vlašim, který vybojoval 8 bodů. Na stříbrném stupínku skončil Štěpán Hrbek z ŠK ERA Poštovní Spořitelna se 7,5 body a bronz připadl se 7 body minulému vítězi, Davidu Zvolenskému z TJ Jawa Brodce.

Nejlepší dívkou se stala Petra Píšová z TJ Spartak Vlašim a v kategorii pro hráče s ratingem 1100 a méně dosáhl nejvýše Aleš Kristen z ŠK KDJS Sedlčany.

Nejlepší v celkovém pořadí

Pořadí Jméno Rating Oddíl Body
 1. Jakub Vojta 1530 TJ Spartak Vlašim 8
 2. Štěpán Hrbek 1397 ŠK ERA Poštovní Spořitelna 7,5
 3. David Zvolenský 1519 TJ Jawa Brodce 7
Nejlepší tři v celkovém pořadí - zleva David Zvolenský (3. místo), Jakub Vojta (1. místo) a Štěpán Hrbel (2. místo)

Nejlepší tři v celkovém pořadí – zleva David Zvolenský (3. místo), Jakub Vojta (1. místo) a Štěpán Hrbek (2. místo)

Nejlepší z kategorie „dívky“

1. (celkově 8.) Petra Píšová 1477 TJ Spartak Vlašim 6
2. (celkově 12.) Hana Bartošová 1166 KŠ Říčany 1925 6
3. (celkově 23.) Anežka Havelková 1000 TJ Kavalier Sázava 5
Nejlepší dívky - zleva Anežka Havelková (3. místo), Petra Píšová (1. místo) a Hana Bartošová (2. místo)

Nejlepší dívky – zleva Anežka Havelková (3. místo), Petra Píšová (1. místo) a Hana Bartošová (2. místo)

Nejlepší z kategorie „hráči s ratingem 1100 a méně“

1. (celkově 10.) Aleš Kristen 1088 ŠK KDJS Sedlčany 6
2. (celkově 13.) František Jelínek 1100 TJ Spartak Vlašim 5,5
3. (celkově 16.) Daniel Pánek 1000 neregistrovaný 5,5
Nejlepší tři v kategorii pro hráče s ratingem 1100 a méně - zleva Daniel Pánek (3. místo), Aleš Kristen (1. místo) a František Jelínek (2. místo)

Nejlepší tři v kategorii pro hráče s ratingem 1100 a méně – zleva Daniel Pánek (3. místo), Aleš Kristen (1. místo) a František Jelínek (2. místo)

Mezi dětmi z našich kroužků, jejichž účast byla tentokrát opravdu hojná, se opět nejvíce prosadil Kryštof Křížek, jenž si na své konto připsal 5 bodů a obsadil 17. příčku. Navýšil tak i svůj náskok v čele STAMAT  ligy (určené pro děti navštěvující naše kroužky), kam se započítávají výsledky ze všech našich turnajů v probíhající sezoně 2014/2015. Kryštofovi zdatně konkuroval Tomáš Syrový, který uhrál také 5 bodů a skončil na 18. pozici. Na stejný bodový zisk dosáhl ještě Filip Bláha na 25. místě.

Kryštof Křížek je jasně vedoucím hráčem STAMAT ligy.

Jménem Šachové školy STAMAT děkuji všem dětem za účast a jejich rodičům a doprovodům za to, že je v šachové hře podporují. Základní škole Dukelská patří veliký dík za poskytnuté prostory. Doufáme, že se účastníkům náš turnaj líbil a příště dorazí ještě ve větším počtu.

Fotky z turnaje

Podrobné výsledky

Průběžné pořadí STAMAT ligy

Naše stránka na Facebooku

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.