Pozvánka na 23. turnaj

Pozvánka na turnaj

Šachová škola STAMAT uspořádá 10. června svůj 23. turnaj pro děti. Dějištěm šachového klání se tentokrát stanou prostory základní školy ve Voticích. Všichni zájemci jsou srdečně zváni. Akce je vhodná také pro začátečníky, kteří by chtěli nasbírat první turnajové zkušenosti. Podrobnosti najdete v propozicích.

Celý příspěvek

Míša vybojoval další cenný kov

Zpráva o Krajském přeboru mládeže v rapid šachu

V sobotu 6. května se v Milovicích uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapid šachu, což je označení pro tempo, které činí méně než hodinu, avšak alespoň 15 minut na partii pro oba hráče. Zde se jednalo konkrétně o 20 minut s přídavkem 5 sekund za každý provedený tah. Děti byly rozděleny do třech věkových kategorií a sehrály celkem sedm partií. Mezi nejstaršími chlapci uspěl Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), který vybojoval stříbrnou medaili a postup do celorepublikového finále.

Celý příspěvek

Velikonoce v Táboře

Zpráva o turnaji O pohár Mistra Jana

Početná výprava dětí z našeho regionu, vedená Petrem Havelkou, se o Velikonocích zúčastnila turnaje O pohár Mistra Jana v Táboře (6. – 9. dubna). Jedinečné možnosti zahrát si vážné partie a zároveň nezameškat žádný den ve škole využili i Míša Stein, Jáchym Slánský, Dan Zeman a Míša Blahoš, čtyřlístek našich odchovanců nebo bývalých členů našich kroužků.

Celý příspěvek

Gymnázium Benešov nejlepší školou v kraji

Zpráva o Krajském přeboru školních družstev

Školáci z celého Středočeského kraje vyrazily 4. dubna do Neratovic, kde se uskutečnil Krajský přebor školních družstev. Soutěžilo se ve dvou kategoriích (1. – 5. třída a 6. – 9. třída, případně nižší ročníky víceletých gymnázií). Mezi staršími účastníky patřil mezi favority tým benešovského gymnázia ve složení Josefína Dudková, Michael Stein, Daniel Zeman a Viktor Fanfrlík.

Celý příspěvek

Míša Stein obhájil celkové vítězství

Zpráva o Regionální žákovské lize

1. dubna byl v Sázavě devátým kolem zakončen další ročník Regionální žákovské ligy. Putovní pohár pro celkového vítěze už druhý rok v řadě pozvedl Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), kterému se navíc v městě sklářů poprvé podařilo ovládnout elitní šestnáctku s plným počtem bodů!

Celý příspěvek

První republiková medaile pro Pepi Dudkovou

Zpráva o Mistrovství ČR mládeže

Od 11. do 18. března se v Teplicích konalo Mistrovství ČR mládeže do 16 let, kterého se zúčastnili talentovaný odchovanec Šachové školy STAMAT Míša Stein a bývalá členka našeho kroužku při ZŠ Jiráskova Pepi Dudková. Pro obě šachové naděje, které momentálně reprezentují vlašimský oddíl, turnaj nemohl skončit o mnoho lépe. Pepi v hotelu Panorama vybojovala svou první republikovou medaili a Míša zvítězil v doprovodném turnaji.

Celý příspěvek

Jáchym útočí na krále v centru

Šachová ukázka

V sedmém kole Regionální žákovské ligy v Bystřici se Jáchymovi Slánskému (TJ Spartak Vlašim) podařilo nejen prolomit hranici padesátiprocentního bodového zisku, přes kterou se v probíhající sezoně nemohl dlouho dostat, ale také sehrál jednu velmi pěknou a poučnou partii. Rozhodl jsem se ji pro čtenáře okomentovat. Celý příspěvek

Pozor na slabou první řadu

Zprávy o Regionální žákovské lize

Včera proběhl v Bystřici už druhý turnaj Regionální žákovské ligy, který v probíhající sezoně uspořádala Šachová škola STAMAT. Ještě předtím si však shrneme výsledky ze Stříbrné Skalice, kde se turnaj konal před dvěma týdny. O něm jsem nepřinesl žádnou zprávu, a tak tento dluh napravím v souhrnném článku. Celý příspěvek

Kdo zastaví Míšu Steina?

Zpráva o Regionální žákovské lize

Po více než měsíci se dala znovu do pohybu Regionální žákovská liga. Páté a poslední kolo kalendářního roku 2022 proběhlo 17. prosince v Říčanech, kde usedlo k šachovnicím 80 dětí. Elitní šestnáctku ovládl už po čtvrté v řadě Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), který začíná v celkovém pořadí získávat značný náskok na své pronásledovatele. Celý příspěvek