V Čerčanech si zahrálo šachy 107 dětí

Tisková zpráva

Šachová škola STAMAT opět po roce uspořádala šachový turnaj v Čerčanech, který 25. listopadu přilákal neuvěřitelných 107 dětí. Akce byla součástí Regionální žákovské ligy, což je série dětských turnajů, jejíž celkové výsledky na jaře rozhodnou o postupujících do krajského finále.

Momentka z turnaje (FOTO: Patrik Pýcha)

Šachisté a šachistky soutěžili v třech menších turnajích, odstupňovaných podle výkonnosti. Elitní šestnáctku těsně ovládl Milan Pešta ze Sázavy před Danielem Zemanem z Vlašimi. Až s bronzovou příčkou se tentokrát musel spokojit favorizovaný Michael Stein, který patří k nejnadějnějším odchovancům Šachové školy STAMAT a nyní reprezentuje vlašimský oddíl.

V turnaji B nedala nikomu šanci Tereza Dufková z Říčan, jež zvítězila ve všech partiích. Na stupních vítězů se dále umístili její oddíloví kolegové Petr Hroník a Marek Wiesner. I turnaj C měl stoprocentního vítěze. Stal se jím Gia Bao Dinh z Votic. Za ním následovali Jiří Kindl a David Hartmann z Říčan.

Za šachovnice v Čerčanech usedla i více než dvacítka dětí z kroužků Šachové školy STAMAT. Šlo přitom převážně o začátečníky, kteří se šachy učí teprve od října. Nevedli si vůbec špatně a časem by mohli položit základy nové úspěšné generace šachistů z našeho regionu.

Pořadatelé děkují vedení ZŠ Čerčany za pomoc s organizací turnaje a za poskytnuté prostory. Dětem, rodičům a trenérům patří dík za jejich účast. Snad se budou na podobné akce rádi vracet.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..