Šachový tábor přilákal 71 dětí

zpráva pro regionální tisk

Další rekord v počtu účastníků padl na tradičním letním táboře, který pořádala Šachová škola STAMAT od 6. do 13. srpna. Včetně vedoucích a praktikantů dorazilo do Růžené u Milevska 88 lidí a poprvé v historii tábora hrozilo, že bude někdo odmítnut z kapacitních důvodů.

Program jednotlivých dnů se jako v předešlých letech dělil na dvě části. Dopoledne patřila šachovým turnajům a zkušenější hráči a hráčky si navíc večer vyslechli několik přednášek. Odpoledne probíhala celotáborová hra, jež nesla název O dědictví Siouxů. Frekventanti, rozdělení do sedmi kmenů, dostali za cíl zachránit starý indiánský poklad před bílými dobyvateli. Honbou za pokladem vyvrcholila hra v pátek. I přes prudké ochlazení a celkové zhoršení počasí se nakonec podařilo zrealizovat také celodenní výlet do Vysokého Chlumce, kde děti navštívily tamní skanzen.

Rodiče a známí mohli celý týden sledovat dění na táboře prostřednictvím deníku, fotografií a videí. Odkazy lze najít na stránkách Šachové školy STAMAT. Jejím jménem bych chtěl poděkovat všem lidem, kteří se podíleli na přípravě a zdárném průběhu tábora, a hlavně dětem, které se k nám vracejí ve stále větším počtu. Budeme se na vás těšit zase za rok.

autor: Patrik Pýcha

Společná táborová fotka (FOTO: Karel Jukl)

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..