Růžená přivítala rekordní počet účastníků

Rekreační středisko Růžená u Milevska se stalo od 1. do 8. srpna dějištěm šachového tábora, jehož pořadatelství měla na starost Šachová škola STAMAT. Na místo dorazilo přes 80 účastníků, což je rekordní číslo.

První polovina dne vždy patřila šachovým turnajům a ti nejzkušenější si během týdne vyslechli také několik přednášek. Odpoledne děti, rozdělené do šesti oddílů, soutěžily v celotáborové hře. Hlavní roli v ní letos měli Mimoni, roztomilé žluté postavičky známé ze stejnojmenného filmu. Hra byla završena pátečním pátráním po největším padouchovi.

Cílovou destinací celodenního výletu byl po dvou letech opět zvolen Monínec, kde děti navštívily lanové centrum a následně se mohly v horkém počasí zchladit v tamním přírodním koupališti.

Pokud se týká šachových turnajů, v elitním áčku se z vítězství radoval Jakub Voříšek, v béčku Kryštof Křížek a v céčku Jan Černý. V rapid turnaji byl nejúspěšnějším frekventantem Jakub Vojta, v bleskovém pak David Zvolenský.

Jménem šachové školy STAMAT bych chtěl poděkovat všem za dobře odvedenou práci, díky níž se tábor i přes letošní vysoké teploty opět povedl. Táborový deník s odkazy na fotografie, videa a podrobné výsledky šachových turnajů najdete na internetové adrese www.sachyvlasim.cz.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Společná táborová fotka (FOTO: Vít Moravec)

autor: Patrik Pýcha

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..