Vydařené Velikonoce v Táboře

Závěrečná zpráva o turnaji O pohár Mistra Jana

Velkou radost udělaly trenérům svými výkony děti na velikonočních turnajích v Táboře, jež se konaly od 28. do 31. března. Dařilo se v podstatě všem a někteří naši borci zde zaznamenali jedny ze svých nejlepších výsledků v dosavadní kariéře. Pojďme si je krátce shrnout.

Žižkovo náměstí v Táboře (FOTO: Patrik Pýcha)

V béčku si vedl dobře Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), který v sedmikolovém turnaji vybojoval 4,5 bodu a pronikl do první desítky, konkrétně na 9. místo. Míša podával stabilní výkony a z hlediska nasazení i ratingu si mírně polepšil.

V céčku zazářil Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim), u něhož možná konečně došlo k zasádnímu výkonnostnímu průlomu. Na své konto si dokázal připsat 4,5 bodu a vyšplháním se na 8. místo si polepšil o 22 příček oproti nasazení!

Papírové předpoklady předčil také Míša Blahoš (TJ Spartak Vlašim), který v céčku získal 3 body a skončil na 24. místě. Na šachovnicích měl bodů rozhodně víc, bohužel se mu tentokrát v dobře rozehraných partiích nevyhnulo několik ošklivých zkratů.

Silnější a slabší okamžiky v Táboře střídal Filip Kozbert (ŠŠ STAMAT), jenž vybojoval 3 body a skončil na 26. příčce. Zahrál přibližně podle papírových předpokladů.

Derby v rámci výpravy mezi Filipem a Frantou Kváčou skončilo remízou (FOTO: Patrik Pýcha)

Déčko ovládl s 1,5bodovým náskok Dan Zeman (TJ Spartak Vlašim), čímž dokázal, co jsem říkal už před akcí – měl hrát silnější turnaj. Jednoznačným vítězstvím každopádně potvrdil, jak moc se v posledních měsících posunul.

Svůj první turnaj ve vážných partiích si v Táboře zahrál Martin Heinrich (ŠŠ STAMAT), jenž se k šachu dostal teprve před několika měsíci díky Jáchymovi, který je jeho spolužákem. Že má do hry velkou chuť a ještě o něm určitě uslyšíme, dokazuje jeho zisk 3 bodů a obsazení 15. místa.

Z derby v rámci výpravy proti Frantovi Hrdličkovi ze Sedlčan vzešel vítězně Martin (FOTO: Patrik Pýcha)

Přestože nejde o odchovance nebo členy Šachové školy STAMAT, rozhodně si zde zaslouží zmínku i výkony dalších členů naší početné výpravy, o kterou jsme se v Táboře s Petrem Havelkou starali. Především je třeba zmínit 5. místo Jirky Petráška (TJ Jawa Brodce → TJ Spartak Vlašim) v turnaji C a bronzová medaili Matěje Pejši (ŠK KDJS Sedlčany) v turnaji D.

Výsledky turnajů
Web pořadatelů
Fotky od Patrika

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..