Věž v koncovce musí být aktivní

Zpráva o KP školních týmů

V úterý 19. března se v Neratovicích uskutečnil Krajský přebor školních družstev, kde se v dresech různých škol z našeho regionu představili i odchovanci nebo členové kroužků Šachové školy STAMAT.

Pohled do hracího stálu (FOTO: Petr Havelka)

V kategorii druhých stupňů základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií potvrdil roli jednoho z favoritů tým benešovského gymnázia, jenž vybojoval stříbrné medaile a postup na Mistrovství České republiky.

Družstvo hrálo v sestavě Michael Stein, Daniel Zeman, Michal Blahoš, Šimon Filip a Dinh Gia Bao. Největší přísun bodů mu zajistil Dan, který vyhrál 6 ze 7 partií a připsal si také velmi cenný skalp Kateřiny Kammové (1651), současné české mistryně mezi dívkami do 14 let.

Stříbrné družstvo benešovského gymnázia

Přestože šlo o turnaj v rapid šachu, nezapisovalo se a ani jsem na místě osobně nebyl, přináším čtenářům jednu šachovou ukázku díky Jirkovi Petráškovi, který se mnou sdílel poučný moment z jeho partie proti Brunovi Topenčíkovi (1834), jenž se stal shodou okolností před týdnem také mistrem do 14 let, v tomto případě mezi chlapci.

Jirka Petrášek v týmu ZŠ Týnec nad Sázavou, který skončil na 3. míste (FOTO: Petr Havelka)

Výsledky

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..