O matech, nenasytných strávnících a ztraceném mobilu

Průběžná reportáž z MČR mládeže

Mistrovství ČR mládeže v Koutech nad Desnou má za sebou čtyři kola. Abych trochu kompenzoval zklamání fanoušků nad absencí deníku z místa konání, pojďme se za děním v prvních dnech poohlédnout alespoň prostřednictvím tohoto krátkého příspěvku.

Výhled z hotelu Dlouhé Stráně (FOTO: Patrik Pýcha)

Pro autora reportáže jde o první vícedenní turnaj, kdy se musí o rozjívené teenagery starat sám, bez pomoci dalších dospělých. Že to nebude procházka růžovým sadem, mi došlo už při páteční cestě do Jeseníků. Musel jsem tak dát ve skrytu duše za pravdu Petrovi Havelkovi, který mě přemlouvá, abych si udělal čas na velikonoční turnaj v Táboře, neboť sám přece nezvládne hlídat deset Blahošů, jak mi s nadsázkou napsal.

Blažej ve vzduchu (FOTO: Patrik Pýcha)

Abych však Blažejovi, jak jsem ho překřtil, aby se to nepletlo s druhým Míšou, nekřivdil, je potřeba také říct, že je s ním zábava. Obzvlášť mě baví jej sledovat při obědech a večeřích, jak pokaždé číhá na sebemenší příležitost sáhnout do talířů svých kamarádů, jelikož má neustále hlad. Zdá se, že by potřeboval tak trojnásobné porce, aby se dostatečně zasytil.

Zábavné aktivity pro nás organizuje také Kuba. Například včera zahodil při návštěvě zámeckého partku ve Velkých Losinách mobil do trávy, což později vedlo k rozsáhlé pátrací akci po ztraceném zařízení. Za jeho nalezení jsme se odměnili návštěvou cukrárny. Nechyběla ani zastávka u památníku obětem čarodějnických procesů, odkud jsme poslali pozdrav Maťovi. Historie čarodějnictví je totiž jeho oblíbeným tématem.

Většinu času naše skromná výprava zatím strávila v hotelu, jelikož na programu byly především šachy. Dnes se hrála dvě kola. Míša, hlavní hvězda naší výpravy, zatím po 64 polích našlapuje velmi nejistě, obzvlášť pokud jde o strategickou stránku jeho hry. Po porážkách v prvních dvou kolech ale dokázal obrátit nepříjemnou pozici ve třetí partii ve svou první výhru, ke které dnes odpoledne přidal remízu. Pomalu se do toho tedy snad dostává. Důležité je, že jej neopouští odhodlání vítězit.

V doprovodném turnaji raketově odstartoval Blažej, jenž si v úvodu dokázal poradit s výrazně silnějším soupeřem, načež neměl slitování ani s Kubou. Jako by u Blažeje došlo k jakémusi šachovému procitnutí. Kvalita jeho hry je neporovnatelná s předešlými turnaji. Dnes sice dvakrát prohrál, silným soupeřům ovšem kladl statečný odpor.

Kuba se hned v sobotu potkal za šachovnicí s Honzou, a tak má za sebou už dvě derby. Z prohry s Blažejem se rychle oklepal a dnes si připsal dvě velmi pěkné výhry. Za odměnu si zítra zahraje s prvním nasazeným FM Gustavem Brejníkem. Rozhodně se nezapomeňte dívat!

Pro Honzu jde o první velký turnaj ve vážných partiích, přesto už má na svém kontě jeden bod. Pro jeho dobytí sice potřeboval hodně štěstí, ale na to se historie neptá. Nepochybuji o tom, že do své kasičky ještě ve zbývajících kolech něco přidá.

Derby mezi Honzou a Kubou (FOTO: Patrik Pýcha)

To je prozatím z Dlouhých Strání všechno a já jdu zahánět kluky do postelí. Držte mi palce!

Informace o turnaji

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

9 komentářů u „O matech, nenasytných strávnících a ztraceném mobilu

 1. Tak přece!
  Deníček „sice není“, ale i tak víme (téměř) všechno . A to vzpomínkové videjko minimálně vynahradí i obsažnou fotogalerii . Díky!

  U Míši by mohl jeho dosavadní bodový zisk působit dojmem prozatímního neúspěchu, ale:
  – drží si svoje nasazení ()
  – pohled na jména soupeřů ve stávající tabulce za ním vzbuzuje naopak uznání
  – ve své kategorii má rok věku k dobru
  – takticky ještě neodhalil všechny přednosti své hry hned na začátku turnaje
  Kuba je mým želízkem v ohni. Kubo, přeji úspěch v dnešní partii! A kdyby to náááhodou nevyšlo, budou pak ještě další čtyři kola to dohnat .
  Přeji i všem ostatním hodně úspěchů za šachovnicí a příjemný pobyt se spoustou zážitků. Patrikovi přeji pevné nervy s hlídáním těch vlčáků ve vývinu. Jako útěchu bych mohl „alespoň slíbit“ spoluúčast při hlídání v Táboře, ale jelikož budu pendlovat, tak hlavní hlídací čas stejně propásnu.

  Hezké dny celé výpravě a ať se vše daří!

 2. U Míši to dnes ani lépe vyjít nemohlo. 🙂 Hezkou kombinací dnes korunoval svůj útok na krále Honza, který si tak připsal cenné vítězství. Hezky hrál i Blažej, bohužel si ale nakonec v koncovce vlezl zbytečně do matů.

 3. Dnes odpoledne jsme si byli zahrát bowling. Zde jsou výsledky. 😉

  1. já – 110
  2. Blažej – 91
  3. Honza – 80
  4. Kuba – 74
  5. Míša – 46

 4. Nahrál jsem nějaké fotky z mobilu. 😉 https://eu.zonerama.com/patrikpycha/Album/11191522

  Dnes jsme si s Pepi a Blažejem využili slunečného počasí a vyšlápli jsme si k horní nádrži přečerpávací elektrárny Dlouhé stráně. Míša, Kuba a Honza dali přednost simultánce proti velmistrům Šimáčkovi a Polákovi. Kubovi se podařilo remizovat, a Míšovi dokonce vyhrát. Včera si zase kluci pro změnu zahráli bleskovku.

  Držte palce do závěrečných dvou kol!

 5. Dnes jsme si podruhé zahráli bowling. 🙂

  1. já – 121
  2. Míša – 91
  3. Kuba – 73
  4. Blažej – 71
  5. Honza – 52

 6. Kuba bravo!
  Želízko v ohni vítězí v partii posledního kola a už nemůže být dostiženo :-)!

  Tou nedostižností samozřejmě nemám na mysli umístění v Openu, ale nedostižnost jeho šestibodového zisku v rámci vlašimsko-brodecko-říčanské výpravy :-).
  Ale i to umístění v Openu je samozřejmě skvělé a zaslouží velké uznání.
  Gratuluji!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..