Míša míří na republikový šampionát

Úvodní zpráva o MČR mládeže

Největší české naděje budou v průběhu následujících osmi dní svádět šachové bitvy v hotelu Dlouhé Stráně v Koutech nad Desnou, kde zítra bude zahájeno Mistrovství ČR mládeže. Mezi účastníky mistrovských kategorií najdeme i Míšu Steina (TJ Spartak Vlašim), jednoho z našich nejúspěšnějších odchovanců.

Dějiště MČR mládeže – rok 2019 (FOTO: Patrik Pýcha)

Míša se do republikového finále probojoval poprvé po 5 letech. Zatímco v roce 2019 patřil na mistrovství k nejmladším šachistům, tentokrát se představí naopak v nejstarší kategorii chlapců do 16 let. V silné konkurenci to nebude mít lehké, ale v turnaji se může stát všelicos. Přece jen už má za sebou Míša i skalpy ratingově výrazně silnějších protivníků. Míšovy souboje na 64 polích budou moci jeho fanoušci pravděpodobně sledovat i na dálku, pořadatelé totiž slibují online přenos z přibližně 120 šachovnic!

Míša Stein (FOTO: Nela Pýchová)

Nadějný šachista nevyráží do Jeseníků sám. Společnost mu budou dělat naši další odchovanci Míša Blahoš (TJ Spartak Vlašim) a Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), které dále doplní Honza Babický (TJ Spartak Vlašim), pro kterého jde o první velkou akci ve vážných partiích. Všichni tři borci si zahrají doprovodný turnaj. Fandit můžete ještě Pepi Dudkové (KŠ Říčany 1925), jež by se ráda poprala o cenný kov mezi dívkami do 16 let.

Držte všem nadějím palce! Snad si týden v údolí Desné užijí šachově i nešachově. Konečné výsledky budeme znát v sobotu 16. března. Všechny informace o turnaji najdete na stránkách ŠSČR.

Kluci si zahráli šachy už na cestě do Koutů (FOTO: Patrik Pýcha)

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

7 komentářů u „Míša míří na republikový šampionát

 1. Ad 8.3. (19:48) :
  To slůvko „Jsme“ zní nadějně!
  Bude deníček? 🙂

  I kdyby nebyl, tak přeji všem hezký pobyt a samozřejmě spoustu bodů. A nejvíce ať jich nasbírají Míša a Pepi ve svých mistrovských turnajích.
  Všem hodně zdaru!

  • S deníkem tentokrát fanoušky zklamu, bohužel mám příliš mnoho mimošachových povinností. Třeba ale najdu čas a energii alespoň na občasný komentář o tom, co se tu děje. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..