Královská hra do Chocerad přilákala 75 dětí

Tisková zpráva a šachové ukázky

Šachová škola STAMAT uspořádala 2. března v Choceradech šachový turnaj pro děti, který přilákal celkem 75 mladých vyznavačů královské hry. Šlo o předposlední kolo Regionální žákovské ligy, což je série turnajů rozhodující o tom, kdo si v červnu zahraje krajské finále.

Základní škola v Choceradech se zaplnila šachisty (FOTO: Patrik Pýcha)

Šachisté a šachistky soutěžili v třech menších turnajích, odstupňovaných podle výkonnosti. V elitní šestnáctce nedal nikomu šanci favorizovaný Michael Stein. Nadějný reprezentant vlašimského oddílu, který si v březnu zahraje i Mistrovství ČR mládeže, je rovněž na cestě obhájit celkové prvenství. Stříbro vybojoval Daniel Zeman z Vlašimi a na bronz dosáhl Viktor Fanfrlík z Šachové školy STAMAT.

Michael Stein a Daniel Zeman si proti sobě zahráli v závěrečném kole (FOTO: Patrik Pýcha)

V turnaji B kralovali říčanští šachisté Dominik Janšta a Marek Wiesner, které na třetím místě doplnil Antonín Kastner z Brodců. Nejlepší dívkou se stala Lenka Kváčová ze Sedlčan. V turnaji C se o vítězství přetahovali Oliver Michal a Martin Heinrich z Šachové školy STAMAT. Pomocné hodnocení nakonec přisoudilo zlato prvnímu jmenovanému. Třetí skončil Josef Ježek ze Sázavy.

Nejlepší chlapci a dívky z turnaje C (FOTO: Patrik Pýcha)

Turnaj proběhl v příjemné atmosféře a z vyhlášení výsledků si každý účastník odnesl drobnou cenu. Povedeným bonusem tentokrát byly pingpongové stoly, u nichž si mnozí hráči krátili čas při čekání na další partie. Zvláštní poděkování za pomoc s organizací si zaslouží Monika Horáková, díky které se akce uskutečnila právě v prostorách ZŠ Chocerady.

Šachové ukázky

V Choceradech jsem byl osobně přítomen a výkony některých dětí mi udělaly velkou radost. Z jejich partií jsem tentokrát vybral dvě ukázky, které si můžete přehrát níže,

Výsledky
Fotky
Celkové pořadí RŽL
Pořadí podle kategorií

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Královská hra do Chocerad přilákala 75 dětí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..