Dvacátý čtvrtý turnaj

Tisková zpráva

V sobotu 3. února uspořádala Šachová škola STAMAT v prostorách ZŠ Votice svůj 24. turnaj pro děti. Klání přilákalo celkem 33 mladých šachistů a šachistek, z nichž nedal nikomu šanci favorizovaný Michael Stein, který vyhrál všech sedm partií.

Michael Stein (FOTO: Nela Pýchová)

Za vítězem, kterého čeká v březnu vystoupení na Mistrovství ČR mládeže, skončili další odchovanci Šachové školy STAMAT Michal Blahoš a Filip Kozbert. Mezi dívkami kralovaly mladé naděje ze Sedlčan Lenka Kváčová, Eliška Šťastná a Alžběta Jindráková.

Pořadatelé jako obvykle vyhlásili i nejlepší trojici v kategorii hráčů bez šachového ratingu, jež je primárně myšlena jako motivace pro začínající šachisty. Zlato získal Tomáš Zeman z Vlašimi, stříbro vybojoval Petr Hroník z Říčan a na bronz dosáhl Dinh Gia Bao z Votic.

Po vyhlášení výsledků, z něhož si každý hráč odnesl drobnou cenu, dostali zájemci z řad dětí i rodičů možnost zahrát si v simultánce proti vítězi turnaje a Nele Pýchové, někdejší medailistce z Mistrovství Evropy mládeže. I přes krátký časový limit, který šachy brzy proměnil v běhací disciplínu, zvítězila dvojice nad 26 odvážlivci v poměru 19,5:6,5.

Simultánka s Michaelem Steinem a Nelou Pýchovou (FOTO: Petr Havelka)

Turnaj proběhl bezproblémově a v příjemné atmosféře, za což patří dík účastníkům, organizačnímu týmu a Kláře Blahošové, díky níž se akce uskutečnila právě ve Voticích.

Výsledky turnaje
Fotky od Nely Pýchové

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Dvacátý čtvrtý turnaj

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..