Školáci za šachovnicí

Zpráva o Regionálním přeboru školních týmů

Ve středu 1. listopadu neusedla řada školáků z našeho regionu do lavic, nýbrž za šachovnice, konal se totiž Regionální přebor školních týmů pro okresy Benešov a Kutná Hora. Turnaje se samozřejmě zúčastnila řada dětí, které dříve navštěvovaly nebo stále navštěvují naše kroužky.

Zázemí našel turnaj v Městském divadle Na Poště Benešov (FOTO: ŠK Pravonín)

V kategorii 1. – 5. tříd bojoval tým ZŠ Senohraby, kompletně složený z dětí navštěvujících kroužek s Bolkem Studzinským. Jmenovitě v dresu své školy nastoupili Filip Andrik, Jan Savka, Matěj Řezníček, Filip Šimon a Jakub Parýzek. Kluci vybojovali v konkurenci pěti družstev bronzové medaile.

Bronzový tým ZŠ Senohraby (FOTO: ŠK Pravonín)

V kategorii 6. – 9. tříd základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií nedalo nikomu šanci družstvo benešovského gymnázia, složené ze známých borců Míši Steina (TJ Spartak Vlašim), Dana Zemana (TJ Spartak Vlašim), Míši Blahoše (ŠŠ STAMAT → TJ Spartak Vlašim) a Šimona Filipa (ŠŠ STAMAT).

Vítězné družstvo benešovského gymnázia (FOTO: ŠK Pravonín)

Pouze s vítězem ztratil stříbrný tým ZŠ Týnec nad Sázavou, za který si zahrál někdejší člen našeho kroužku Tonda Kastner (TJ Jawa Brodce) nebo Jirka Petrášek (TJ Jawa Brodce → TJ Spartak Vlašim), o němž toho hodně zaznělo v nedávném deníku z Harrachova. První dva celky si vybojovaly právo účasti v krajském kole.

Stříbrný tým ZŠ Týnec nad Sázavou (FOTO: ŠK Pravonín)

Mezi staršími žáky také postavila dva týmy ZŠ Jiráskova Benešov, za které si zahráli Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), Tomáš Blažek, Jan Zeman, Jan Šultys a Laura Fuxová.

Nejpočetnější zastoupení měla kategorie středních škol, jíž se zúčastnilo jedenáct týmů. Na druhou příčku, zajišťující postup do krajského pola, dosáhl starší celek benešovského gymnázia. Jeho barvy hájili Pepi Dudková (TJ Spartak Vlašim → KŠ Říčany 1925), Viktor Fanfrlík (ŠŠ STAMAT), Kamča Steinová (TJ Spartak Vlašim) a Adam Handl (ŠŠ STAMAT).

Stříbrný starší celek benešovského gymnázia (FOTO: ŠK Pravonín)

V nejstarší kategorii se objevili ještě Dalibor Křivánek (TJ Spartak Vlašim), který je studentem SPŠ Vlašim, a Adam Jiřík (ŠŠ STAMAT), jenž navštěvuje SOŠ a SZŠ Benešov.

Výsledky
Fotky

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..