Dvacátý třetí turnaj

Tisková zpráva

V sobotu 10. června uspořádala Šachová škola STAMAT v prostorách ZŠ Votice svůj 23. turnaj pro děti. Akce tentokrát přilákala 46 mladých šachistů a šachistek, mezi kterými potvrdil jednoznačně roli favorita Michael Stein, když vyhrál všech devět partií.

Momentka z turnaje (FOTO: Patrik Pýcha)

Vítěz turnaje, který momentálně reprezentuje vlašimský oddíl, je zároveň jedním z nejnadějnějších odchovanců Šachové školy STAMAT v historii. V minulosti už například získal krajské medaile nebo se zúčastnil celorepublikových šampionátů.

Na dalších medailových stupních skončili Matyáš Jouja ze Zvole a Jáchym Slánský, další z odchovanců Šachové školy STAMAT, který navíc pomáhá dělat první šachové krůčky svým mladším kolegům v kroužku při ZŠ Bystřice. Oba kluci prohráli pouze s vítězem a další půlbod ztratili po vzájemné remíze. Pomocné hodnocení přisoudilo stříbro prvnímu jmenovanému, na Jáchyma tak zbyl bronz.

Nejlepší dívkou turnaje se stala celkově devátá Jolana Štědrová ze Sázavy, následovaná Lenkou Kváčovou ze Sedlčan a Natálií Štanderovou z Pravonína. Jelikož byl turnaj určen i pro začátečníky, byla oceněna rovněž trojice nejlepších hráčů bez šachového ratingu. Mezi nimi zvítězil celkově sedmý Filip Kozbert z kroužku Šachové školy STAMAT při ZŠ Jiráskova v Benešově před Markem Wiesnerem z Říčan a Filipem Brabcem ze Zvole.

Vyhlášeno bylo také celkové pořadí letošní STAMAT ligy, jež je určena pro děti, které v uplynulém školním roce navštěvovaly některý z kroužků Šachové školy STAMAT. V něm se o putovní pohár přetahovali Michal Blahoš a Viktor Fanfrlík z kroužku při ZŠ Jiráskova. O jeden bod nakonec dosáhl na nejvyšší stupínek první jmenovaný.

Pětice nejlepších hráčů STAMAT ligy 2022/2023 (FOTO: Patrik Pýcha)

Turnaj proběhl bezproblémově a v příjemné atmosféře, za což patří dík účastníkům, organizačnímu týmu a Kláře Blahošové, díky níž se akce uskutečnila právě ve Voticích. Speciální poděkování si zaslouží také firma MOKATE, která obohatila svými sladkostmi cenový fond.

Výsledky
STAMAT liga
Fotky

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..