Míša vybojoval další cenný kov

Zpráva o Krajském přeboru mládeže v rapid šachu

V sobotu 6. května se v Milovicích uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapid šachu, což je označení pro tempo, které činí méně než hodinu, avšak alespoň 15 minut na partii pro oba hráče. Zde se jednalo konkrétně o 20 minut s přídavkem 5 sekund za každý provedený tah. Děti byly rozděleny do třech věkových kategorií a sehrály celkem sedm partií. Mezi nejstaršími chlapci uspěl Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), který vybojoval stříbrnou medaili a postup do celorepublikového finále.

Míša přebírá medaili (FOTO: Petr Havelka)

Na rozdíl od předchozích turnajů Míša v úvodu nezaváhal, naopak zahájil turnaj třemi výhrami v řadě. Ve zbývajících čtyřech kolech k nim přidal jedno další vítězství a tři remízy, čímž se dostal na celkových 5,5 bodu. To mu stačilo k samostatné stříbrné příčce. Míša měl podle vlastních slov v závěru štěstí, což však ke hře patří, obzvlášť pokud jde o kratší časový limit. Talentovaný šachista svým výsledkem každopádně potvrdil roli jednoho z favoritů a podívá se díky němu poprvé i na celorepublikový šampionát, který se obvykle koná v první polovině září.

Pohled do hracího sálu (FOTO: Petr Havelka)

I naši další odchovanci či bývalí členové našich kroužků hráli v kategorii chlapců do 14 let. Skvěle měl turnaj rozjetý Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), jenž byl dokonce po pěti kolech jedním z vedoucích hráčů. V závěru si bohužel připsal dvě prohry, a tak klesl na 6. a nepostupové místo. I tak jde však o slušný výsledek. Solidní výkon podal rovněž Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim), který ve výsledkové listině uzavírá první desítku. Průměrně si vedl Míša Blahoš (ŠŠ STAMAT), jenž střídal výhry z pozice favorita s prohrami proti papírově silnějším soupeřům. Nakonec skončil na 19. příčce.

Míša Blahoš a o dvě šachovnice vedle Jáchym Slánský (FOTO: Petr Havelka)

Děti doprovázel Petr Havelka, díky kterému si můžete prohlédnout i několik snímků z místa konání. Další krajský přebor, tentokrát v klasickém šachu, bude naše naděje čekat na konci června.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..