Velikonoce v Táboře

Zpráva o turnaji O pohár Mistra Jana

Početná výprava dětí z našeho regionu, vedená Petrem Havelkou, se o Velikonocích zúčastnila turnaje O pohár Mistra Jana v Táboře (6. – 9. dubna). Jedinečné možnosti zahrát si vážné partie a zároveň nezameškat žádný den ve škole využili i Míša Stein, Jáchym Slánský, Dan Zeman a Míša Blahoš, čtyřlístek našich odchovanců nebo bývalých členů našich kroužků.

Žižkovo náměstí v Táboře (FOTO: Petr Havelka)

Akce byla jako obvykle souborem čtyř menších turnajů, odstupňovaných podle výkonnosti. Ve všech čekalo účastníky 7 kol, v nichž měli oba hráči na partii 60 minut s přídavkem 30 sekund za každý provedený tah. Nezvykle krátké tempo sice dělalo problémy časovkářům, na druhou stranu díky němu dvoukola nebyla tak náročná.

V béčku se představil raketově se zlepšující Míša Stein (TJ Spartak Vlašim). Stejně jako na předchozím turnaji v Teplicích si v úvodním kole coby favorit připsal porážku, ale poté se vzepjal k drtivému finiši a po jednom vítězství a dvou remízách zakončil turnaj třemi výhrami v řadě. S 5 body se vyšplhal až na 6. místo, čímž překonal o dvanáct příček své startovní číslo. Krátce jsem okomentoval jeho pěknou výhru z 2. kola.

Míša Stein (FOTO: Šachklub Tábor)

V turnaji C bojoval Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim), kterému se tentokrát bohužel vůbec nedařilo. Na své konto si připsal 2,5 bodu a v 29členném poli se propadl na 22. příčku. Podle jeho slov jej v Táboře trápily hlavně časové tísně a zbytečné taktické chyby. První partii přitom sehrál jako geniální stratég, o čemž se můžete přesvědčit v okomentované partii níže.

Diváci přihlížejí napínavé partii Jáchyma Slánského (FOTO: Petr Havelka)

V déčku hráli Dan Zeman (TJ Spartak Vlašim) a Míša Blahoš (ŠŠ STAMAT). Danovi se v turnaji velmi dařilo. Vybojoval 5 bodů a dosáhl na 4. místo, za které při vyhlášení výsledků obdržel i věcnou cenu. Skvěle si vedl i Míša, který vstoupil do turnaje dvěma výhrami a jednou remízou. Jeho tažení bohužel zastavila nemoc. V sobotu ráno ještě zkusil se zvýšenou teplotou usednout k partii, odpoledne už byl ale nucen odstoupit. Nebýt této nešťastné události, podle Petra Havelky by určitě atakoval bednu. Vychutnejme si tedy alespoň závěr jeho vítězné partie z 2. kola.

Míša Blahoš (FOTO: Petr Havelka)
Dan Zeman (vpravo) při vyhlášení výsledků (FOTO: Šachklub Tábor)

Celá výprava, jejíž součástí dále byli sedlčanští borci Roman Šimák, František Kváča, Matěj Pejša, František Hrdlička a Václav Vrzal, si podle mých informací čas strávený v Táboře užila. I přes nabitý šachový program si navíc kluci stihli prohlédnout město nebo si během polední pauzy zahrát fotbal. Pořadatelům patří dík za hezky zorganizovanou akci a Petru Havelkovi za to, že se o mladé šachisty postaral. Zkušenosti z vážných partií se jim v budoucnu určitě budou hodit!

Petr Havelka se baví svou pozicí (FOTO: Šachklub Tábor)

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..