Gymnázium Benešov nejlepší školou v kraji

Zpráva o Krajském přeboru školních družstev

Školáci z celého Středočeského kraje vyrazily 4. dubna do Neratovic, kde se uskutečnil Krajský přebor školních družstev. Soutěžilo se ve dvou kategoriích (1. – 5. třída a 6. – 9. třída, případně nižší ročníky víceletých gymnázií). Mezi staršími účastníky patřil mezi favority tým benešovského gymnázia ve složení Josefína Dudková, Michael Stein, Daniel Zeman a Viktor Fanfrlík.

Družstvo benešovského gymnázia u šachovnic (FOTO: ŠK Pravonín)

Družstvo složené z odchovanců Šachové školy STAMAT nebo bývalých členů našich kroužků se o vítězství přetahovalo s gymnazisty z Nymburka. Jejich vzájemné utkání skončilo 2:2, a tak se hrálo o to, kdo dokáže nasbírat vyšší skóre v ostatních zápasech. To se nakonec povedlo o dva body právě borcům z Benešova. Pepi, Míša, Dan a Viktor se tak stali nejen krajskými přeborníky, ale také si vybojovali právo účasti na celorepublikovém místrovství.

Vítězný tým benešovského gymnázia (FOTO: ŠK Pravonín)

V dresu základní školy Týnec nad Sázavou se ještě představil Tonda Kastner, který patřil k oporám týmu, když na druhé šachovnici uhrál 4,5 bodu ze sedmi partií.

Výsledky turnaje
Fotky od ŠK Pravonín

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..