Míša Stein obhájil celkové vítězství

Zpráva o Regionální žákovské lize

1. dubna byl v Sázavě devátým kolem zakončen další ročník Regionální žákovské ligy. Putovní pohár pro celkového vítěze už druhý rok v řadě pozvedl Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), kterému se navíc v městě sklářů poprvé podařilo ovládnout elitní šestnáctku s plným počtem bodů!

Míša Stein s putovním pohárem (FOTO: Petra Steinová)

Bronz v áčku získal Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), jenž podlehl vítězi v posledním kole. Na sdíleném 9. místě se s padesátiprocentním bodovým ziskem usadili Dan Zeman (TJ Spartak Vlašim) a Viktor Fanfrlík. Závěr naopak vůbec nevyšel Jáchymu Slánskému (TJ Spartak Vlašim), který kazil dobře rozehrané partie v časových tísních a musel se nakonec smířit s poslední příčkou. V béčku se tentokrát představil pouze jeden náš zástupce, jímž byl Šimon Filip. Šimon podal svůj tradiční výkon, kterým je umístění v první desítce (8. příčka). V 34členném poli turnaje C zakončili svou první turnajovou sezónu naši nejmladší reprezentanti Jan Savka (20. místo) a Filip Andrik (26. místo).

Hned po skončení posledních partií se dal Petr Havelka do sčítání celkových výsledků, abychom se dozvěděli jména regionálních přeborníků. Mezi chlapci do 16 let se na předních příčkách seřadilo několik zástupců naší úspěšné generace. Kromě celkového vítěze Míši Steina (TJ Spartak Vlašim) se do první desítky dostali také Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim), Viktor Fanfrlík a Michal Blahoš. V kategorii chlapců do 14 let získal stříbrnou medaili Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce) a těsně pod stupni vítězů skončil Dan Zeman (TJ Spartak Vlašim). Sedmý se pak umístil Šimon Filip. Mezi chlapci do 10 let si dobře vedli Honza Starec, který vybojoval 4. místo, a Jan Savka, jenž dosáhl na 6. příčku.

Celkové pořadí Regionální žákovské ligy obvykle rozhoduje také o postupech do krajského finále. Zatím není jasné, jaký formát bude turnaj letos mít nebo kolik postupových míst v jednotlivých věkových kategoriích bude mít náš region k dispozici, ovšem několika našim zástupcům v krajském přeboru určitě budete moci držet palce.

Na závěr si čtenáři mohou přehrát jednu z vítězných partií Míši Steina, kterou sehrál na turnaji v Sázavě.

Výsledky turnajů v Sázavě
Celkové pořadí RŽL
Celkové pořadí podle kategorií

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..