Náborový šachový turnaj v DDM Benešov

Patrik Pýcha

V pátek 1. února uspořádala šachová škola STAMAT v benešovském DDM první turnaj pro žáky ze svých kroužků i pro další příchozí. Šachová škola byla založena před půl rokem za účelem naučit děti šachové hře, která je velmi zajímavá a prospěšná. Momentálně běží šachové kroužky na všech třech benešovských základních školách.

V ranních hodinách dorazilo na místo konání 29 dětí. Pod vedením předsedy šachové školy STAMAT Jana Starce, dále pak výborného trenéra Ondřeje Matějovského a skvělého ředitele turnajů Petra Havelky a za pomoci dalších lidí vše proběhlo hladce a děti nakonec odehrály 6 kol. Následovala simultánka s několikanásobnou účastnicí Mistrovství Evropy a Mistrovství světa mládeže Nelou Pýchovou a turnaj uzavřelo vyhlášení, ze kterého si každý odnesl nějakou cenu. Za příspěvek do cenového fondu děkujeme firmě Danone a paní Iloně Starcové z pojišťovny AXA.

Vyhlášeny byly tři kategorie. Mezi dětmi, které již mají výkonnostní třídu, nejlépe zahrál Tomáš Pikora. Druhé místo obsadil Dan Vasilev a třetí Jiří Hejný.

V kategorii určené pro děti bez výkonnostních tříd vyhrál David Zvolenský před Kryštofem Křížkem a Adamem Hruškou.

Vítězství mezi dívkami vybojovala Petra Píšová před Lucií Kučerovou a Lucií Sýkorovou.

V simultánce proti 24 soupeřům zvítězila třináctiletá Nela Pýchová i přes náročný časový limit vysoko 18,5:5,5. Z vítězství nad mladou reprezentantkou se radovali Ondřej Hrabě, Martin Hejný, Martin Mužík, Dan Vasilev a Danka Dudková. Až na jednu výjimku vyhráli všichni na čas.

Mnoho dětí zde sehrálo svůj první turnaj a já věřím, že se jim líbil a že brzy na nějaký další zavítají. Vše proběhlo v příjemné atmosféře, k čemuž napomohl i bohatý bufet. Jménem šachové školy STAMAT bych rád poděkoval DDM Benešov za ochotu a poskytnuté prostory. Budeme se těšit na další spolupráci. Na závěr bych ještě rád poznamenal, že šachová škola STAMAT bude – znovu ve spolupráci s DDM Benešov – v neděli 28. dubna pořádat Krajský přebor dětí do 8 let.

Po jarních prázdninách zahájíme v ŠŠ STAMAT druhé pololetí. Do všech kroužků přibíráme i nové žáky – v případě zájmu kontaktujte předsedu Jana Starce (telefon 733 733 943, mail: dilenjan@seznam.cz).

Článek o turnaji v Benešovském deníku

Fotky od Jardy Pýchy, Karla Jukla, Petra Havelky

Video ze simultánky

Kroužky ŠŠ STAMAT od února 2013:

ZŠ Dukelská Benešov – pondělí 15.30 – 17.00

ZŠ Jiráskova Benešov – úterý 15.00 – 16.30

ZŠ Karlov Benešov – úterý 17.00 – 18.30

ZŠ Sídliště Vlašim – středa 14.30 – 16.00

ZŠ Ondřejov – pondělí 13.15 – 14.45

ZŠ Čerčany – středa 15.00 – 16.30

ZŠ Chocerady – čtvrtek 15.00 – 16.30

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je admin. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..