První republiková medaile pro Pepi Dudkovou

Zpráva o Mistrovství ČR mládeže

Od 11. do 18. března se v Teplicích konalo Mistrovství ČR mládeže do 16 let, kterého se zúčastnili talentovaný odchovanec Šachové školy STAMAT Míša Stein a bývalá členka našeho kroužku při ZŠ Jiráskova Pepi Dudková. Pro obě šachové naděje, které momentálně reprezentují vlašimský oddíl, turnaj nemohl skončit o mnoho lépe. Pepi v hotelu Panorama vybojovala svou první republikovou medaili a Míša zvítězil v doprovodném turnaji.

Výhled na Teplice a hotel Panorama z hradu Doubravka (FOTO: Patrik Pýcha)

Pepi bojovala v kategorii dívek do 16 let, kde patřila mezi širší okruh adeptek na zisk cenného kovu. Roli favoritky jednoznačně potvrdila Lada Zelbová, která vyhrála všech devět partií a nedala nikomu šanci. Ostatní dívky tak bojovaly o stříbro a bronz. Pepi se v minulých letech několikrát ke stupním vítězek přiblížila, nakonec jí ale pokaždé o kousek unikl. Tentokrát nadějná šachistka zakončila šampionát pěknou výhrou a pak už jen nervózně sledovala, zda pro ni budou příznivé i výsledky jejích soupeřek. Všechno naštěstí vyšlo perfektně, a tak si mohla nadějná šachistka pověsit na krk bronzovou medaili! Její závěrečnou výhru si můžete přehrát níže.

Pepi Dudková (FOTO: Patrik Pýcha)

Míšovi se sice do mistrovské kategorie nepodařilo postoupit, ale do Teplic si si přijel zahrát doprovodný Národní Open. I přes překvapivou prohru v prvním kole se vzepjal k dlouhé sérii výher, a tak si dokonce v poslední partii zahrál o celkové vítězství. V dramatickém souboji dlouho balancoval na hranici prohry, ale nakonec se mu podařilo udržet remízu. Ta mu zajistila díky lepšímu pomocnému hodnocení první místo! Ač měl Míša v některých partiích hodně štěstí, jeho výsledek potvrdil, jak se v posledním roce raketově zlepšil. Budeme doufat, že se mu příští rok podaří probojovat i na samotný šampionát. Níže si můžete přehrát ukázku z jeho partie v druhém kole.

Míša Stein (FOTO: Patrik Pýcha)

Míšu a Pepi jsme na místě jako trenéři doprovázeli já a Ondra Matějovský. Sami jsme si zahráli doprovodný FIDE Open, který se stal mou kořistí. Ani Maťa si nevedl špatně, když obsadil bronzovou příčku.

Trenérské derby skončilo poprvé mým vítězstvím (FOTO: Lenka Voráčová)

Týden v lázeňském městě nebyl jen šachově úspěšný, ale byl rovněž bohatý, pokud jde o doprovodný program. Děti si zahrály bowling, vystoupaly na hrad Doubravka, vykoupaly se v bazénu, zhlédly divadelní představení a fotbalový zápas nebo si poslechly šachovou přednášku. Za příjemné dny patří dík i pořadatelům, kteří odvedli při organizaci mistrovství skvělou práci. Třeba se sem vrátíme i příští rok!

Společná fotka vlašimského čtyřlístku (FOTO: Petra Steinová)

Výsledky turnajů
Fotogalerie
Stránky mistrovství

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..