Kdo zastaví Míšu Steina?

Zpráva o Regionální žákovské lize

Po více než měsíci se dala znovu do pohybu Regionální žákovská liga. Páté a poslední kolo kalendářního roku 2022 proběhlo 17. prosince v Říčanech, kde usedlo k šachovnicím 80 dětí. Elitní šestnáctku ovládl už po čtvrté v řadě Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), který začíná v celkovém pořadí získávat značný náskok na své pronásledovatele.

Turnaj A (FOTO: Lenka Šťastná)

Stejně jako v předchozích případech Míša v áčku třikrát vyhrál a jednou remizoval. Jediným zlepšením, o něž se ještě může snažit, je vyhrát v budoucnu turnaj s plným počtem bodů. V Říčanech se ovšem nedařilo pouze Míšovi. Stejného počtu bodů dosáhl také Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), kterému horší pomocné hodnocení přisoudilo stříbrnou příčku. Pěkného výsledku dosáhl rovněž Míša Blahoš. Zisk 2,5 bodu a dosažení 5. místa je jeho doposud nejlepším výsledkem v elitní skupině. Špatný není ani 1 bod Tondy Kastnera (TJ Jawa Brodce), který je zvyklý spíš na účast v turnaji B.

Michael Stein (1559) – František Kváča (1267), pozice po 14…dxe5

Míša v pozici na diagramu zahrál 15.De4!, čímž napadl dámu i střelce. Problém černého spočívá v tom, že střelce dokáže pokrýt jen dočasně. Následovalo 15…De7 16.Jd5 Dg5 17.g3 Sxg3 18.fxg3. S figurou navíc už Míša lehce vyhrál. Partie skončila v 29. tahu. 1-0

V béčku podal svůj standardní výkon Šimon Filip. Jako už několikrát předtím vybojoval v sedmikolovém klání 5 bodů a skončil na 5. pozici. Jen málo mu vždy zbývá k tomu, aby dosáhl na stupně vítězů. Premiéru v turnaji B má za sebou Honza Starec, jenž si na své konto připsal 2 body, což je jistě pro začátek solidní výsledek. V céčku sbírali zkušenosti Filip Andrik, Adam Nerad, Jan Savka a Eva Savková.

Děti se opět potkají u šachovnic v rámci Regionální žákovské ligy za více než měsíc. 28. ledna by se organizace šestého turnaje měli chopit šachisté ze Stříbrné Skalice.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..