Druhé vítězství pro Míšu Steina

Zpráva o Regionální žákovské lize

V sobotu 5. listopadu Regionální žákovská liga pokračovala třetím kolem, jehož organizace se chopili šachisté ze Zvole v čele s paní Strakovou. Turnaj přilákal 79 dětí, mezi kterými samozřejmě nechyběly ani naděje z kroužků Šachové školy STAMAT. Elitní šestnáctku už po druhé v řadě ovládl Míša Stein (TJ Spartak Vlašim).

Stejně jako v Pravoníně Míša vyhrál první tři partie, načež si celkové vítězství pojistil remízou v posledním kole. O něm ani tentokrát nemuselo rozhodovat pomocné hodnocení, neboť si náš hráč na své nejbližší pronásledovatele vypracoval půlbodový náskok. Na 6. místo se dostal a 2,5 bodu uhrál Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), o půl bodu méně získali Viktor Fanfrlík a Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim), kteří se seřadili na 8. a 9. příčce.

Míša Stein opět zvítězil (FOTO: ŠK Pravonín)

V sedmikolovém turnaji B tradičně bojoval o stupně vítězů Míša Blahoš, jemuž s 5,5 body zacinkala stříbrná medaile mezi chlapci. Celkově byl třetí. O jedno místo za Míšou skončil Tonda Kastner (TJ Jawa Brodce), který se tak stal třetím nejlepším chlapcem.

Medailisté a medailistky v turnaji B (FOTO: ŠK Pravonín)

V céčku si opět vedl slušně Honza Starec, jenž s 4 body dosáhl na 9. příčku. Stejný počet bodů získal Jirka Vaněk, kterému však pomocné hodnocení přisoudilo až 13. místo. První turnajové zkušenosti v Jílovém sbírali Filip Andrik, Jakub Parýzek a Jan Savka z kroužku při ZŠ Senohraby. První dva jmenovaní vybojovali 3 body a skončili na 23. a 25. místě, třetí jmenovaný si na své konto připsal body 2 a dostal se na 30. příčku.

O divácky atraktivní souboje nebyla nouze (FOTO: ŠK Pravonín)

Čtvrté kolo Regionální žákovské ligy se uskuteční hned následující týden, kdy jej v Čerčanech uspořádá Šachová škola STAMAT. Odkaz na propozice najdete pod tímto článkem nebo v sekci „Naše akce“.

Výsledky na chess-results
Fotky od šachistů z Pravonína
Propozice na 4. kolo RŽL

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Druhé vítězství pro Míšu Steina

  1. Petr Havelka mě upozornil, že jsem ve své zprávě zapomněl na Jirku Vaňka, který hrál v turnaji C. Díky. Chybu už jsem napravil. 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..