Děti v dresech škol

Zpráva o Regionálním přeboru škol

První listopadový den Benešov hostil Regionální přebor školních týmů. V dresech jednotlivých škol se představila i řada dětí, které navštěvovaly či navštěvují kroužky Šachové školy STAMAT. Kromě toho, že školáci jistě rádi na jedno dopoledne unikli ze školních lavic, bojovala družstva také o postupy do krajského kola.

V kategorii druhých stupňů základních škol a nižších ročníků víceletých gymnázií dominoval tým benešovského gymnázia, který hrál v sestavě Pepi Dudková, Míša Stein, Viktor Fanfrlík, Míša Blahoš a Šimon Filip. Postup si vybojovalo i stříbrné družstvo ze ZŠ Týnec nad Sázavou, v jehož dresu si zahrál náš odchovanec Tonda Kastner. S bramborovou medailí se pak museli smířit Jáchym Slánský a Dalibor Křiváněk, kteří reprezentovali ZŠ Bystřice.

Vítězný tým benešovského gymnázia (FOTO: ŠK Pravonín)

V kategorii středních škol obsadil stříbrnou příčku tým vlašimského gymnázia, v němž si zahrál historicky nejúspěšnější odchovanec Šachové školy STAMAT Kryštof Křížek. Ze středních škol ovšem postupoval do krajského kola pouze vítěz. Bronzové umístění patřilo družstvu benešovského gymnázia, jehož barvy hájili také Ondra Hrabě, Adam Handl a Filip Bláha.

Kryštof Křížek s bílými figurami (FOTO: ŠK Pravonín)

Krajské kolo, z kterého je dále možné postoupit do celorepublikového finále, se obvykle koná v prosinci. Pořadatel turnaje však zatím není znám.

Výsledky
Fotky

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..