Vzhůru pod skokanské můstky

Úvodní zpráva o Mistrovství Čech mládeže

Zítra bude v Harrachově zahájeno Mistrovství Čech mládeže. Hlavní dětská akce podzimu se do města pod skokanskými můstky vrací po několika letech. V prostorách hotelu Fit Fun budou mladé naděje bojovat o postupy do celorepublikového finále, které se obvykle koná v březnu. Šachová škola STAMAT bude mít na místě také své zástupce.

Mumlavské vodopády (FOTO: Patrik Pýcha)

V kategorii chlapců do 14 let se představí Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), jenž si právo účasti na mistrovství vybojovat v červnovém krajském přeboru. Ve stejném turnaji si nakonec zahraje i Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), kterému sice postup těsně unikl, ale poté mu byla udělena divoká karta. Do Harrachova se podívá rovněž Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim), který se zúčastní doprovodného turnaje.

Zatímco na dopoledne jsou naplánované šachové partie, odpoledne zůstávají volná. Děti tudíž budou mít během týdne možnost se zúčastnit i řady mimošachových aktivit, kterých Harrachov a jeho okolí nabízejí víc než dost. Naši odchovanci vyrážejí do Krkonoš s dalšími vlašimskými a brodeckými nadějemi a dohlížet na ně budou Patrik Pýcha, Petr Havelka a Karel Jukl.

Časový harmonogram

Jména medailistů a postupujících budou známa v sobotu 29. října. Pořadatelé slibují online přenos, a tak budou mít fanoušci šanci zahlédnout partie našich nadějí i z pohodlí domova. Doufejme, že si děti týden užijí a třeba se jim i podaří zabojovat o postupové příčky.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Vzhůru pod skokanské můstky

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..