Míša Stein si spravil chuť v Pravoníně

Zpráva o Regionální žákovské lize

Dva týdny po zahájení nového ročníku Regionální žákovské ligy zavítaly děti z celého regionu na druhé kolo do Pravonína. Chuť po vlažném začátku v Sedlčanech si tam spravil Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), který tentokrát potvrdil roli favorita a došel si pro zlatou medaili.

Momentka ze zahájení turnaje (FOTO: ŠK Pravonín)

Míša v elitní šestnáctce třikrát vyhrál a vítězství si pojistil remízou v závěrečné partii. Na jeho štítě skončil i Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim), který pozdějšímu vítězi podlehl v prvním kole. I Jáchym si ovšem oproti předchozímu turnaji polepšil. Vyhrál dvakrát a dosáhl na 7. místo. Hned za ním se umístil Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), jenž zahrál podle papírových předpokladů. Míša Blahoš, minulý vítěz turnaje B, skončil s 1 bodem na předposledním místě. Těžkou úlohu měl v áčku Tonda Kastner (TJ Jawa Brodce), který bohužel na své soupeře nestačil a musel se smířit s poslední příčkou.

Míša Stein (uprostřed) s cenami za 1. místo (FOTO: ŠK Pravonín)

V béčku dosáhl podobného výsledku jako minule Šimon Filip, který uhrál 4 body ze 7 partií a dosáhl na 9. místo. Rovněž Honza Starec si v céčku připsal na své konto opět 4 body, nicméně díky lepšímu pomocnému hodnocení tentokrát pronikl až do první desítky. Skončil na 8. příčce.

Sérii dětských turnajů nyní čeká třítýdenní pauza. Třetí kolo by se mělo uskutečnit 5. listopadu v Jílovém u Prahy.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..