Míša Blahoš ovládl béčko v Sedlčanech

Zpráva o Regionální žákovské lize

Včera odstartovala v Sedlčanech nová série turnajů Regionální žákovské ligy. Stejně jako v předchozích ročnících se děti z našeho regionu budou moci v průběhu několika následujících měsíců zúčastnit devíti turnajů. Pět nejlepších výsledků se započítává do celkového pořadí, jež stanoví, kdo postoupí do finále Krajského přeboru mládeže. V domovském městě Petra Havelky v sobotu samozřejmě nechyběla skupina zástupců a odchovanců Šachové školy STAMAT. 

Mistr světa v pořádání regionálních turnajů Petr Havelka (FOTO: Petr Zeman)

Našim favoritům v turnaji A, určeném pro elitní šestnácku a hraného vždy na čtyři dlouhé partie se zápisem, se bohužel do nové sezony nepodařilo vstoupit pravou nohou. Ještě poměrně solidního výsledku dosáhl Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), který se s 2,5 body dostal na 7. pozici. Mimochodem Kuba před pár dny neuvěřitelně zazářil na výročním turnaji v Týnci, kde si připsal několik skalpů papírově mnohem silnějších soupeřů a dosáhl výkonu atakujícího hranici 2000!

Sedlčanský výsledek bude chtít v dalších kolech jistě přepsat Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), loňský celkový vítěz, jenž tentokrát vybojoval 2 body a skončil na 9. příčce. Pomalu odstartovali také Viktor Fanfrlík a Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim), kterým se podařilo urvat jeden bod a umístili se na 12. a 14. pozici. Obzvlášť Jáchym je rovněž zvyklý na lepší výsledky. Přestože se rozjezd klukům tolik nepovedl, budou mít ještě spoustu příležitostí zařadit vyšší rychlost. A vzhledem k pěkným výkonům v nedávné době se jim to určitě povede.

Pohled do hrací místnosti áčka s Míšou, Kubou a Jáchymem (FOTO: Petr Zeman)

V dalších dvou turnajích se pokaždé hraje sedm kratších partií bez zápisu a účastníci se do nich rozdělí na dvě poloviny podle počtu. V béčku tentokrát kraloval Míša Blahoš, který jako jediný vybojoval 6 bodů a první porážku si připsal až v posledním kole. V příštím turnaji se tak dvojník Franty Helebranda podívá do áčka, s nímž už má však řadu zkušeností. Turnaje B se ještě zúčastnil Šimon Filip, jenž uhrál 4 body a skončil na 9. příčce. V céčku zahájil svou druhou šachovou sezonu Honza Starec, syn předsedy Šachové školy STAMAT, který si na své konto připsal pěkné 4 body a dostal se na 11. příčku.

Míša Blahoš s cenami za první místo (FOTO: Petr Zeman)

Regionální žákovská liga bude pokračovat druhým kolem 15. října, kdy se organizace turnaje chopí šachisté v Pravoníně.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..