Bramborové MČR mládeže v rapidu

Zpráva o MČR mládeže v rapid šachu

V sobotu a v neděli hostil Harrachov Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu, na které si na jaře vybojovali postup i Kuba Mlýnek a Pepi Dudková. Právě nadějná šachistka, která momentálně reprezentuje vlašimský oddíl, sahala až do posledního kola po medaili, ale prohra na závěr ji o ni bohužel připravila.

Pohled do hracího sálu (FOTO: Facebook ŠSČR)

Pepi (TJ Spartak Vlašim) bojovala mezi dívkami do 14 let a do turnaje vstoupila skvěle. Zvítězila v úvodních třech partiích a i přes porážku v čtvrtém kole se už udržela v kontaktu se stupni vítězů. Po dalších dvou výhrách a dvou remízách se spolu s dalšími třemi hráčkami dělila o zlatou příčku, a tak se o medaile bojovalo do poslední chvíle. Závěrečný souboj Pepi bohužel nezvládla a nakonec na ni zbyla nepopulární bramborová příčka. V Harrachově každopádně převedla pěkný výkon.

Kuba (TJ Jawa Brodce) soutěžil mezi chlapci do 12 let. Turnaj sice zahájil  remízou s papírově silnějším soupeřem, poté však následovala série proher, kterou se Kubovi podařilo proložit dvěma výhrami, což ale stejně na lepší než předposlední místo nestačilo. Doufejme, že se Kuba jedním špatným výsledkem nenechá rozhodit a příště už to zase bude lepší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..