Míša Stein postoupil na Mistrovství Čech

Zpráva o Krajském přeboru mládeže

Od 25. do 26. června probíhal v Mšeně Krajský přebor mládeže, kde středočeské naděje bojovaly o tituly krajských přeborníků a především právo účasti na podzimním Mistrovství Čech mládeže. Z našich nadějí se podařilo postoupit Míšovi Steinovi (TJ Spartak Vlašim), který v kategorii chlapců do 14 let dosáhl na bramborovou medaili.Míša byl v 32členném startovním poli naším nejvýše nasazeným zástupcem a rozhodně se chtěl poprat o nejvyšší příčky. Napínavé boje sváděl až do posledního kola, kdy vítězstvím rozhodl o solidním 4. místě a postupu na podzimní šampionát.

Míša Stein u šachovnice (FOTO: Petr Havelka)

Daleko od postupu nebyl také Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), který vybojoval 9. příčku. Postupové ambice měl i Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim), avšak po nepovedeném začátku se mu už na první sedmičku dotáhnout nepodařilo. Skončil na 15. pozici. Na své možnosti zahrál Míša Blahoš, jenž střídal prohry se silnějšími soupeři s výhrami nad slabšími protivníky. Jeho výkon stačil na 21. místo. Mezi chlapci do 14 let bojoval ještě Tonda Kastner (TJ Jawa Brodce), který obsadil 29. pozici.

Pohled do hracího sálu (FOTO: Petr Havelka)

V nejstarší kategorii do 16 let jsme měli dva zástupce – Viktora Fanfrlíka a Adama Handla. Oba kluci byli nasazeni v druhé polovině 27členného startovního pole a přijeli si hlavně zahrát. Viktor dosáhl na 22. místo, Adam skončil na 25. příčce.

Na Mistrovství Čech mládeže se nakonec sice podařilo probojovat pouze Míšovi Steinovi, ale potěšující je už jen počet mladých šachistů, kteří měli možnost zahrát si finále Krajského přeboru. Třeba jich za rok bude ještě víc.

Dovádění na houpačkách (FOTO: Petr Havelka)

Výsledky
Fotky

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..