58. šachové Zaječice

Zpráva o Šachových Zaječicích

Po dvouleté pauze, způsobené epidemií koronaviru, se do turnajového kalendáře znovu vrátily legendární Šachové Zaječice. Ve dnech 28. – 29. května se v Chrudimi uskutečnil již 58. ročník. Mezi několika stovkami účastníků nechyběl ani čtyřlístek dětí spjatých s Šachovou školou STAMAT.

V obrovském turnaji, který se hraje jako Mistrovství ČR družstev do 16 let v rapid šachu, soutěžilo celkem 54 šestičlenných týmů. V dresu Vlašimi si zahráli Míša Stein, jenž hájil první desku, Jáchym Slánský a Anička Šperková, pro kterou šlo o první účast na tak velké akci. Družstvo zahrálo přibližně podle papírových předpokladů a skončilo na 27. místě, tj. kolem poloviny výsledkové listiny.

Pepi Dudková posílila v roli hosta tým Ústí nad Labem, který měl ambice bojovat o stupně vítězů. To se mu po dramatickém závěru podařilo, a tak si Pepi na krk mohla pověsit bronzovou medaili. Nadějná šachistka, která normálně reprezentuje oddíl TJ Jawa Brodce, přispěla k úspěchu ústeckého družstva 6 body z 9 partií.

Pepi Dudková s týmem Ústí nad Labem (FOTO: ŠK Spartak Ústí nad Labem)

Další důležitá akce se uskuteční na konci června, kdy proběhne v Mšeně Krajský přebor mládeže. I v něm budeme mít zástupce, kteří by se rádi poprali o postup na Mistrovství Čech.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..