Kuba Mlýnek má bronz z KP v rapidu

Zpráva o KP mládeže v rapid šachu

Včera se v Lysé nad Labem uskutečnil Krajský přebor mládeže v rapid šachu, zrychleném časovém tempu bez zápisu. Děti bojovaly jednak o krajské tituly, jednak o postupy na celorepublikové mistrovství. Největšího úspěchu dosáhl Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), který vybojoval bronzovou medaili v kategorii chlapců do 12 let.

Kuba Mlýnek (FOTO: Petr Havelka)

Kuba si v turnaji dlouho užíval neporazitelnosti, když v průběhu šesti kol ztratil pouze dvě remízy a před posledním kolem se dělil s dvěma soupeři o průběžné vedení. Na závěr bohužel našel svou přemožitelku a klesl na celkové 4. místo, avšak mezi chlapci bral bronz. Brodecká naděje si tak těsně vybojovala i právo účasti na Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu.

V kategorii do 14 let se chtěl o postup poprat Míša Stein (TJ Spartak Vlašim). Míša se dlouho držel na dostřel stupňů vítězů, dvě prohry na závěr pro něj však znamenaly hluboký pád konečnou výsledkovou listinou. S 3,5 body skončil na 14. místě. Ještě horší druhou část turnaje zažila Pepi Dudková (TJ Spartak Vlašim), jež rovněž patřila k širšímu okruhu favoritů. S 3 body se propadla až na 19. příčku, ovšem získala stříbro mezi dívkami, včetně postupu do celorepublikového finále. Oproti nasazení si naopak polepšil Míša Blahoš, jenž díky dobrému finiši dosáhl na 3,5 bodu a 18. pozici.

Kuba a Pepi by se tedy měli představit i na Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu, které se obvykle koná na začátku září. Budeme držet palce!

Výsledky na chess-results
Propozice KP v rapidu s informacemi o počtu postupujících

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..