Podíl na záchraně Extraligy

Zpráva o dlouhodobých soutěžích družstev

V průběhu března a dubna se svého konce dočkala většina dlouhodobých soutěží družstev, které startují v říjnu a hrají se obvykle o víkendech. Jako v každé sezoně se v dresech některých týmů, ať už šlo o soutěže dospělých nebo mládeže, představily i děti spjaté s Šachovou školou STAMAT.

Během zrovna uplynulého víkendu přeťaly cílovou pásku nejvyšší mládežnické soutěže družstev. Pepi Dudková a Kryštof Křížek v dramatickém závěru pomohli vlašimskému extraligovému týmu k těsnému udržení se v soutěži. Osmnáctiletý Kryštof, který je historicky nejsilnějším odchovancem Šachové školy STAMAT a v současné době se v kroužku sám věnuje trénování nových šachových nadějí, se tím rozloučil se svou žákovskou kariérou. Vzhledem k svému věku už totiž v příští sezoně hrát nemůže.

Kryštof Křížek (FOTO: Patrik Pýcha)

O soutěž níž, v 1. lize mládeže, si za vlašimskou rezervu zahráli Míša Stein, Adam Jiřík a Jáchym Slánský. Velmi dobrého individuálního výsledku se podařilo dosáhnout obzvlášť Míšovi, který si připsal několik remíz a výher s papírově výrazně silnějšími soupeři. Jeho vůbec nejcennějším skalpem se stala Adéla Třasáková (1914). Ani to však nedokázalo vlašimské béčko zachránit před celkovým pádem. Stejný osud po nepovedeném závěru potkal i tým Brodců, pod jehož vlajkou bojoval Kuba Mlýnek.

Vlašimské béčko během jednoho z úvodních zápasů (FOTO: Petr Havelka)

Děti se nebály sednout si za šachovnice ani mezi dospělými. Několik šancí nasbírat body proti zkušeným soupeřům dostaly naše naděje například v družstvu Pravonína, které v Regionálním přeboru vybojovalo bramborové medaile.

Pravidelné hraní vážných partií se zápisem, které je poté možné rozebrat s trenéry, patří k nejdůležitějším cestám, jak se děti v šachu mohou zlepšit. Je proto skvělé, že jim kluby v regionu dávají tuto možnost i v rámci soutěží družstev dospělých.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..