O pohár Mistra Jana 2022

Zpráva o turnaji

Během velikonočního víkendu (14.-17. dubna) se v Táboře uskutečnil turnaj O pohár Mistra Jana, který je pro děti skvělou příležitostí nasbírat zkušenosti v klasických partiích se zápisem. Možnosti se ho zúčastnit využili i Míša Stein a Jáchym Slánský, dva talentovaní odchovanci Šachové školy STAMAT, kteří nyní reprezentují vlašimský oddíl.

Město Tábor (FOTO: Patrik Pýcha)

Oba kluci bojovali v turnaji C, určeného pro hráče s ratingem od 1300 do 1600. Míša patřil k papírovým favoritům a určitě pomýšlel na medaile, vstup do turnaje mu však bohužel nevyšel. V úvodní partii sice zvítězil, ale poté si připsal dvě porážky v řadě. V druhé části turnaje se nicméně vzepjal k silnému finiši a nakonec ještě dosáhl na solidní 5. místo, za které obdržel diplom a věcnou cenu.

Míša Stein (FOTO: Šachklub Tábor)

Mnohem horší začátek prožil Jáchym, jenž po třech prohrách dostal kontumační bod. Naštěstí se tím nenechal rozhodit a ve zbývajících kolech se mu ještě podařilo vybojovat dvě remízy a na závěr dokonce pěknou výhru. Se 3 body obsadil v 28členném poli 23. místo, a tak nakonec zahrál podle papírových předpokladů. Míša i Jáchym mají rozhodně potenciál se nadále zlepšovat. Pokud se budou moci častěji účastnit podobných turnajů, určitě se jim jej podaří časem naplnit.

Jáchym Slánský (FOTO: Šachklub Tábor)

Kluci byli v Táboře součástí početné vlašimsko-sedlčanské výpravy, kterou jsme vedli já a Petr Havelka. Vzhledem k náročnému šachovému programu na jiné věci moc času nezbývalo, stíhali jsme se maximálně najíst v restauraci nebo si udělat krátkou procházku po městě. Celkově se turnaj vydařil. Podrobnější informace o něm přinese v nejbližší době můj článek na stránkách vlašimských šachistů.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..