Míša Stein vítězem žákovské ligy

Regionální žákovská liga

Regionální žákovská liga 2021/2022 už zná svého vítěze! Stal se jím odchovanec Šachové školy STAMAT Míša Stein, který se i přes méně povedené poslední kolo udržel na vedoucí pozici.

Míša Stein (FOTO: ŠK Pravonín)

Závěrečné deváté kolo série dětských turnajů se uskutečnilo v sobotu 26. března v Sázavě. Mladí šachisté a mladé šachistky tak měli poslední šanci vylepšit své výsledky a posunout se výš v celkovém pořadí, do kterého se započítává pouze pět nejlepších výsledků ze všech turnajů. Míšovi Steinovi (TJ Spartak Vlašim) se tentokrát dařilo méně než obvykle, a tak už žádný z předchozích horších výsledků nesmazal. To se ovšem nepovedlo dostatečně ani jeho dvěma nejbližším pronásledovatelům. Míša si udržel bodový náskok, a tak se i jeho jméno objeví na štítku velkého putovního poháru pro vítěze Regionální žákovské ligy.

Samotné poslední kolo příliš nevyšlo ani ostatním reprezentantům Šachové školy STAMAT. Napříč všemi třemi turnaji podali spíše průměrné či podprůměrné výkony. Velmi dobré výsledku tentokrát dosáhl jen Antonín Kastner (TJ Jawa Brodce), jenž vybojoval bronz v turnaji B.

Tonda Kastner (vlevo) s cenami za 3. místo v turnaji B (FOTO: ŠK Pravonín)

Mnohem důležitější než výsledky závěrečného turnaje jsou ovšem celková pořadí v jednotlivých věkových kategoriích, která rozhodují o právu účasti v krajském finále. Kolik postupových míst přesně náš region má, není ještě známo. Mělo by však být jasné, že kromě Míši Steina dál postoupí také Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce), který mezi chlapci do 14 let vybojoval bronz, a Jáchym Slánský (TJ Spartak Vlašim), jenž sice v téže kategorii skončil až šestý, ale před sebou má tři přímé postupující. Kuba a Jáchym pronikli do první desítky také v absolutním pořadí. Šanci na účast v krajském finále by mohl mít také Viktor Fanfrlík, který mezi chlapci do 16 let vybojoval 5. příčku.

Míša Stein (vlevo) a Kuba Mlýnek (vpravo) s cenami za celkové pořadí (FOTO: ŠK Pravonín)

Další sezona Regionální žákovské ligy je úspěšně u konce. Nyní držme našim postupujícím nadějím palce, ať se jim daří i v červnovém krajském finále, odkud si mohou vybojovat postup až na Mistrovství Čech mládeže!

Výsledky turnaje v Sázavě
Absolutní pořadí
Pořadí podle kategorií

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..