Šachový turnaj do Čerčan přilákal 74 dětí

Tisková zpráva

Po delší odmlce pokračovala 19. února série dětských turnajů, známá pod názvem Regionální žákovská liga. Tentokrát děti zamířily do Čerčan, kde šachovou akci uspořádala Šachová škola STAMAT. Celkem za šachovnice usedlo 74 mladých šachistů a šachistek.

Momentka z turnaje (FOTO: Nela Pýchová)

Děti soutěžily v třech turnajích, seřazených podle výkonnosti. Elitní šestnáctku ovládl bezkonkurenčně Jan Bára z Prahy a nejlepší dívkou se stala říčanská šachistka Laura Sehnoutková. V turnaji B se hráči na čele seřadili mnohem vyrovnaněji, pomocné hodnocení však rozhodlo o tom, že vítězem se stal Vojtěch Břesky z Vlašimi. Ze zlata mezi dívkami se mohla radovat Lenka Kváčová ze Sedlčan. I v turnaji C byl boj velmi vyrovnaný. Na nejvyšší stupeň nakonec vystoupal Jakub Čáp z Vlašimi a těsně za ním skončila nejlepší dívka Anna Kratochvílová z Říčan.

Medailisté a medailistky turnaje B (FOTO: Nela Pýchová)

Série dětských turnajů se pomalu chýlí ke konci. Součet nejlepších pěti výsledků ze všech kol rozhodne o celkovém pořadí. Na základě něho jsou pak určeny postupy do Finále krajského přeboru.

Na závěr bych chtěl jménem Šachové školy STAMAT poděkovat základní škole v Čerčanech za poskytnuté prostory. Všem dětem, rodičům a trenérům děkujeme za jejich účast a budeme se těšit na shledanou na některé z našich dalších akcí.

Výsledky
Fotky

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Šachový turnaj do Čerčan přilákal 74 dětí

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..