Stříbro z KP mládeže

Zpráva o turnaji

Během uplynulého víkendu se v Mšeně uskutečnil finálový turnaj Krajského přeboru mládeže, který rozhodl o postupujících na říjnové Mistrovství Čech mládeže. O krajské medaile bojovali také tři zástupci našich šachových kroužků – Kuba Mlýnek, Míša Stein a Jáchym Slánský. A prvnímu jmenovanému se podařilo získat stříbrnou medaili!

Kubovi Mlýnkovi, který reprezentuje oddíl TJ Jawa Brodce, se mezi chlapci do 12 let opravdu dařilo. Ze sedmi vážných partií si připsal na své konto 5,5 bodu, při třech remízách a žádné prohře, a zaslouženě vystoupal na stupně vítězů. Kromě stříbra si tak vybojoval i právo startovat na podzimním šampionátu.

Kuba Mlýnek (FOTO: Petr Havelka)

V kategorii chlapců do 14 let bojovali Míša Stein a Jáchym Slánský, oba hrají v dresu Vlašimi. Míša patřil k favoritům turnaje a ještě dvě kola před koncem se držel na dostřel od medailových příček. Předposlední partie se mu ale bohužel nepovedla, a tak se šance na cenný kov rozplynuly. V posledním kole se mu podařilo vyhrát a dotáhnout se s 4,5 body na 7. místo. Stal se tak prvním náhradníkem, a má tudíž slušnou šanci si na Mistrovství Čech také zahrát. Jáchym zahrál přibližně podle papírových předpokladů. Výhry nad slabšími soupeři střídaly prohry se silnějšími protivníky. Nakonec z toho byly 4 body a celková 12. příčka.

Jáchym a Míša (FOTO: Petr Havelka)

Kluky doprovázel na turnaji trenér Petr Havelka, od kterého se ještě dočkáme podrobnějšího shrnutí na stránkách šachistů z Vlašimi.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Stříbro z KP mládeže

  1. Gratuluju Kubovi a Míšovi (snad to u něj taky platí 🙂 ) k postupu, Kubovi navíc ke stříbrné medaili! Některé Kubovy partie jsem včera viděl a myslím, že hrál velmi dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..