Šachy v době epidemie

Zpráva o online turnajích

Ačkoli nám současná situace neumožňuje setkávat se za šachovnicí, šachisté rozhodně nezahálejí. Moderní technologie nabízejí řadu možností, jak trénovat i hrát v online prostředí. Na internetu se pořádají různé turnaje, kterých se zúčastňují začátečníci i nejlepší hráči světa. Do některých akcí se zapojily i děti z kroužků Šachové školy STAMAT.

V listopadu se uskutečnila série tří turnajů, které se hrály pod názvem Středočeská šachová liga a pořádal jej Stanislav Stárek z Říčan. V celkovém pořadí se dostali na stupně vítězů Míša Stein, který vybojoval stříbro ve skupině B, a Kamča Steinová, jež skončila druhá mezi dívkami v áčku. Míša navíc získal jednu z cen za nejlepší partii. V závěrečném turnaji dále pronikl na bronzovou příčku ve skupině B Míša Blahoš.  Ve výsledkových tabulkách bohužel k přezdívkám nejsou přiřazena skutečná jména, a tak nelze s jistotou říci, kdo všechno se této akce zúčastnil.

Michal Blahoš (FOTO: Patrik Pýcha)

Momentálně rovněž probíhá Online liga Domečku Vlašim, která má za sebou již šest turnajů a další dva má před sebou. Průběžné výsledky, zpracovávané Petrem Havelkou, si můžete prohlédnout po kliknutí na odkaz, uvedeném níže. Do celkového pořadí se na konci započítá každému pět nejlepších výsledků, podobně jako v případě Regionální žákovské ligy.

Závěr partie mezi Míšou Steinem a Honzou Rybáčkem ze Zvole

Doufejme, že s přicházející vakcinací se už brzy budeme moci opět potkávat nejen prostřednictvím obrazovek počítačů. Online turnajům přece jen chybí ta pravá šachová atmosféra. Do té doby však pilně hrajte a trénujte na internetu. Využít můžete například platformy lichess.org nebo chess.com. Aplikace si lze stáhnout i do mobilních telefonů.

Středočeská šachová liga – propozice

Středočeská šachová liga – výsledky

Online liga Domečku Vlašim – propozice sedmého turnaje

Online liga Domečku Vlašim – průběžné výsledky

Podrobné výsledky a fotky cen na webu ŠK Pravonín

autor zprávy: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..