Týmové soutěže stihly odstartovat

Zpráva o soutěžích družstev

V uplynulém víkendu (10. a 11. října) se rozeběhly nejvyšší mládežnické soutěže družstev. Stihly tak odstartovat těsně před zákazem sportovních utkání. Svou stopu v prvních kolech zanechaly i děti z kroužků šachové školy STAMAT, které reprezentují některé oddíly v našem regionu.

V Extralize mládeže, jejíž úvodní soustředění proběhlo ve Starém Městě u Uherského Hradiště, si sedla za šachovnici Josefína Dudková, která je členkou družstva TJ Spartak Vlašim. Přestože to teprve dvanáctiletá šachistka neměla v konkurenci starších a zkušenějších hráčů vůbec jednoduché, podařilo se jí ve čtyř partiích urvat 1,5 bodu. Obzvlášť se jí povedl souboj proti mnohem silnějšímu Lukáši Macháčkovi, během něhož navíc chvíli sahala po celém bodu. Ve vlašimském dresu již pravidelně nastupuje také nejsilnější odchovanec Šachové školy STAMAT Kryštof Křížek. I jemu se na Slovácku dařilo. Vybojoval 3,5 bodu a pomohl svému družstvu k dvěma důležitým vítězstvím.

Pepi Dudková (FOTO: Patrik Pýcha)

V sestavách týmů 1. ligy mládeže najdeme hned několik jmen dětí, navštěvujících naše kroužky. K cennému vítězství vlašimského béčka proti jednomu z družstev Šachové akademie VŠTE, které bude určitě velmi důležité v boji o setrvání v soutěži, přispěli Jáchym Slánský, Adam Jiřík a Dalibor Křivánek. V dresu TJ Jawa Brodce se ve dvou kolech představil Jakub Mlýnek, avšak bohužel se mu nepodařilo ani v jedné partii bodovat.

1. liga mládeže (FOTO: Lukáš Filip)

Vzhledem ke zhoršující se epidemiologické situaci a přijatým opatřením není jasné, zda budou soutěže družstev pokračovat v obvyklých termínech. Stejně jako na jaře nám nezbývá než doufat, že se budeme znovu moci potkat za šachovnicemi co nejdříve a za bezpečných podmínek.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Týmové soutěže stihly odstartovat

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..