Středočeští talenti trénovali v Jizbici

Zpráva o šachovém soustředění

Od soboty do pondělí probíhalo v Jizbici u Čechtic soustředění talentů Středočeského šachového svazu, kterého se zúčastnilo i několik dětí z kroužků Šachové školy STAMAT. Mladé naděje si zde vyslechly přednášky z úst zkušených trenérů, nechyběl však ani doprovodný program v podobě dalších sportovních aktivit.

Simultánka s IM Stanislavem Jasným (FOTO: Patrik Pýcha)

Talenti byli rozděleni do čtyř skupin na základě své výkonnosti. Šachový program vedli mezinárodní mistr Stanislav Jasný, Tadeáš Baláček, Stanislav Stárek, Ondřej Matějovský a Patrik Pýcha. V béčku si Míša Stein, Kamča Steinová a Pepi Dudková vyslechli přednášky o netradičních matech, věžových koncovkách, Makagonovu pravidlu, pěšcových strukturách a hledání taktiky. Do céčka byli přiřazeni Dalibor Křivánek a Jáchym Slánský. Pro ně si trenéři připravili lekce o hledání taktiky, přechodech do koncovek, aktivitě figur, koncovkách všeho druhu a neviditelných tazích.

Patrik Pýcha v tréninkové skupině B (FOTO: Patrik Pýcha)

Pro děti byl přichystán i další program. S některými trenéry se mohly utkat v simultánkách, uskutečnil se turnaj ve stolním tenisu a rovněž se podařilo zapálit táborový oheň, a tak mohlo proběhnout tradiční opékání buřtů. Míša s Daliborem se také vydali s přítomným Petrem Havelkou chytat do lesa Pokémony.

Ping-pong (FOTO: Patrik Pýcha)

Prodloužený víkend v Jizbici proběhl bez zádrhelů a soustředění se vydařilo. Doufejme, že se dětem něco uchovalo v paměti a podaří se jim nabyté zkušenosti zužitkovat i na kolbišti šachových turnajů.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..