Krajský přebor tentokrát bez postupu

Zpráva o turnaji

V Neratovicích se o uplynulém víkendu uskutečnil Krajský přebor mládeže. V něm byly ve hře nejen tituly krajských přeborníků, ale především postupy na Mistrovství Čech mládeže. Krajské finále tradičně probíhá na konci června, letos však bylo jeho konání zpožděno kvůli epidemii koronaviru. V Neratovicích samozřejmě nechyběly ani děti z kroužků Šachové školy STAMAT, nikomu z nich se však tentokrát dál probojovat nepodařilo.

V kategorii chlapců do 12 let měl postupové ambice hlavně Jáchym Slánský, který vloni příjemně překvapil i na MČ mládeže. Naše naděje odstartovala slibně, ovšem dvě prohry, jež přišly v neděli, ji odsunuly do nepostupových vod. Jáchym skončil na 14. místě. O dvě příčky za ním se umístil Jakub Mlýnek, který zahrál přibližně podle papírových předpokladů. Naši další dva zástupci, Michal Blahoš a Šimon Filip, přijeli především sbírat zkušenosti. Oba se usadili na místech v druhé polovině výsledkové listiny.

Archivní fotka Jáchyma Slánského (FOTO: Patrik Pýcha)

Tři zástupce jsme měli v nejstarší kategorii, mezi chlapci do 16 let. Ani jeden z kluků nepatřil mezi favority a nikomu z nich se papírová očekávání výrazně předčit nepodařilo. Nejvýš dosáhl Adam Jiřík, který vybojoval 21. místo. Hned za ním skončil Ondřej Hrabě, o několik příček níž pak Filip Bláha.

Archivní fotka Adama Jiříka (FOTO: Patrik Pýcha)

V porovnání s předchozími velmi úspěšnými lety je zatím tento rok bohužel hubenější, přesto se nám podařilo do turnajového šachu zapojit další děti, což je velmi pozitivní trend. Držme si palce, ať se nadcházející sezona vydaří, přestože i ta nejspíš proběhne ve stínu epidemie koronaviru.

Výsledky kategorie HD12

Výsledky kategorie HD16

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Krajský přebor tentokrát bez postupu

  1. Podrobnější mnou psaný článek se objeví zítra na vlašimském webu. Budou tam i partiové ukázky …

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..