= = =   Šachový tábor Růžená 2021 – propozice a stav přihlášek k 21.7.2021  = = =

= =  Aktuální info – MZČR vydalo podmínky pro tábory, výběr najdete na stránce tábora. Běh našeho tábora to významně neovlivní !  = =

Pepi Dudková pátá na MČR v rapidu

Zpráva o turnaji

České Budějovice hostily o uplynulém víkendu Mistrovství ČR mládeže v rapid šachu. V kategorii dívek do 12 let bojovala i Josefína Dudková (TJ Spartak Vlašim), která navíc patřila mezi papírové favoritky. Ve velmi vyrovnaném turnaji nakonec nadějná šachistka obsadila páté místo.

Pepi odstartovala zcela bezchybně. Jako jediné hráčce se jí podařilo zvítězit v úvodních čtyř partiích a ještě po remíze v pátém kole byla v samostatném vedení. Pak bohužel přišly dvě prohry v řadě, po nichž se jí už na stupně vítězů nepovedlo vrátit. Po remíze a výhře v závěrečných dvou kolech měla Pepi na svém kontě 6 bodů a dostala se na pátou příčku. O vyrovnanosti turnaje svědčí skutečnost, že všechny tři dívky na medailových pozicích uhrály shodně 6,5 bodu.

Pepi Dudková (vpravo) během vyhlášení výsledků (FOTO: Galerie pořadatelů)

Medaile tedy nezacinkala, nicméně Pepi jistě ještě zdaleka neřekla poslední slovo. Příležitostí k zisku cenného kovu bude mít mladá šachistka ještě mnoho!

Stránky pořadatelů

autor: Patrik Pýcha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..