= = =   Šachový tábor Růžená 2021 – propozice a stav přihlášek k 21.7.2021  = = =

= =  Aktuální info – MZČR vydalo podmínky pro tábory, výběr najdete na stránce tábora. Běh našeho tábora to významně neovlivní !  = =

RŽL má za sebou finále

Shrnutí výsledků

Od soboty známe celkové pořadí Regionální žákovské ligy 2019/2020. Série dětských turnajů protnula cílovou pásku v Sázavě, kde proběhlo její deváté kolo. Do města sklářů dorazilo 61 mladých nadějí, které zde měly poslední šanci poprat se o postupová místa do finále krajského přeboru mládeže. Když utichly boje za šachovnicí, dozvěděli jsme se také jméno celkového vítěze, kterým se stal odchovanec Šachové školy STAMAT Martin Le, který nyní reprezentuje šachový oddíl v Říčanech.

Jiří Kotzot zahajuje turnaj (FOTO: ŠK Pravonín)

Nejprve stručně shrňme výsledky závěrečného kola. Elitní šestnáctku ovládl Martin Le (KŠ Říčany 1925) a nejlepší dívkou se stala celkově třetí Josefína Dudková (TJ Jawa Brodce). Delší partie se zápisem si v áčku zahráli také Jáchym Slánský, Ondřej Hrabě (TJ Spartak Vlašim) a Filip Bláha. Ve svižnějším a sedmikolovém turnaji B se podařilo nejvýše vystoupat Michalu Blahošovi, který skončil na celkovém 7. místě. Našimi dalšími zástupci zde byli Adam Handl, Šimon Filip, Antonín Kastner a David Matoušek. V céčku vybojoval bronzovou medaili mezi chlapci celkově čtvrtý Pavel Matoušek. Hned o místo za ním pak skončil Alexander Lobiv. Turnaje se dále zúčastnil Tony Le.

Josefína Dudková s dortem (FOTO: ŠK Pravonín)

Důležitější než samotný turnaj tentokrát bylo vyhlášení celkového pořadí Regionální žákovské ligy, do kterého se každému započítává pět nejlepších výsledků. Králem letošní série se stal již zmiňovaný Martin Le (KŠ Říčany 1925), který mimo jiné převzal putovní pohár, na němž jsou zapsána jména předešlých vítězů. Do první desítky absolutního pořadí pronikl ještě Michael Stein (TJ Spartak Vlašim).

Petr Havelka předává putovní pohár Martinu Le (FOTO: ŠK Pravonín)

Pokud jde o zisky cenných kovů v jednotlivých věkových kategorií, i zde některé děti z našich kroužků zabodovaly. Mezi chlapci do 12 let vybojoval zlato Michael Stein (TJ Spartak Vlašim) a jen těsně pod stupni vítězů zůstali Jáchym Slánský a Jakub Mlýnek (TJ Jawa Brodce). Přestože se zúčastnila pouze čtyř turnajů, mezi dívkami do 14 let se podařilo získat stříbrnou medaili Josefíně Dudkové (TJ Jawa Brodce). Mezi chlapci do 14 let jen těsně nedosáhl na cenný kov Dalibor Křivánek. Zmiňovaný odchovanec Šachové školy STAMAT Martin Le (KŠ Říčany 1925) pak ovládl kategorii nejstarších chlapců.

Na hranici postupu do finále krajského přeboru se ve svých věkových kategoriích dále pohybují Jiří Vaněk, Lukáš Machyán (TJ Spartak Vlašim), Michal Blahoš a Adam Handl. Přesný počet postupových míst zatím není znám. Dívky mohou v krajském přeboru startovat automaticky.

Regionální žákovská liga 2019/2020 je u konce, další ročník odstartuje v září. Dětem, které se probojovaly dále, držte palce, ať se jim podaří dostat co nejdál. Všechny výsledky najdete v níže uvedených odkazech.

Podrobné výsledky jednotlivých turnajů

Absolutní pořadí RŽL 2019/2020

Pořadí RŽL 2019/2020 dle kategorií

autor: Patrik Pýcha

 

Komentář pro: RŽL má za sebou finále

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..