V Dolních Kralovicích po 10 letech

Zpráva pro regionální tisk

95 mladých šachistů a šachistek se sešlo 23. listopadu u šachovnic v prostorách školní jídelny v Dolních Kralovicích. Čtvrtým kolem tam pokračovala série turnajů Regionální žákovské ligy 2019/2020, ze které na jaře vzejdou regionální přeborníci v jednotlivých věkových kategoriích a především postupující do krajského finále. Organizaci akce si vzala na svá bedra Šachová škola STAMAT.

Momentka z turnaje (FOTO: Nela Pýchová)

Účastníci byli rozděleni do tří turnajů podle výkonnosti. Králem elitní šestnáctky se stal David Hampl z Říčan a mezi dívkami kralovala jeho oddílová kolegyně Monika Strnadová. V turnaji B se z vítězství radoval Dalibor Křivánek z Šachové školy STAMAT a nejlepší dívkou se stala Jolana Štědrová ze Sázavy. Céčko ovládl Marek Stránský z Velkých Popovic a z dívek nejvýše dosáhla Eliška Škarydová z Vlašimi. Ceny si domů každopádně neodvezli jen vítězové. Při vyhlášení se dostalo na každého.

Žákovská liga se vrátila do Dolních Kralovic po deseti letech a s ní našel cestu do svého starého působiště i Jiří Mejzlík, který tam v minulosti vedl šachový kroužek. V něm udělaly své první šachové krůčky například Nela Pýchová a Anežka Vlková, úspěšné vlašimské reprezentantky, které se postupně prosadily i na mezinárodní úrovni. Hodí se připomenout, že kromě trénování se Jiří Mejzlík podílel i na vytvoření současného sofistikovaného systému série dětských turnajů. Tikání šachových hodin později na základní škole v Dolních Kralovicích utichlo, než tam minulý rok znovu otevřela kroužek Šachová škola STAMAT.

Jiří Mejzlík se po několika letech shledal se svými bývalými svěřenkyněmi (FOTO: Marie Filipová)

Poděkování za vydařený turnaj patří základní škole v Dolních Kralovicích, která poskytla hrací prostory. Organizační tým Šachové školy STAMAT děkuje také všem dětem, rodičům a trenérům za jejich účast a těší se s nimi na shledanou na některé z dalších akcí.

Podrobné výsledky

Fotky

Propozice 5. kola RŽL

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „V Dolních Kralovicích po 10 letech

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..