Adam Jiřík ovládl béčko v Jílovém

Shrnutí výsledků

Třetí kolo Regionální žákovské ligy 2019/2020 zavedlo 9. listopadu mladé šachisty a šachistky do Jílového u Prahy. Z dětí, které navštěvují nebo dříve navštěvovaly kroužky Šachové školy STAMAT, byl tentokrát nejvíc vidět Adam Jiřík. V turnaji B nedal soupeřům skoro žádnou šanci a zaslouženě zvítězil.

Medailisté a medailistky turnaje B (FOTO: ŠK Pravonín)

V elitní šestnáctce, hrající čtyřkolový turnaj se zápisem, bojovali Dung Ahn Le (KŠ Říčany 1925), Míša Stein (TJ Spartak Vlašim), Ondra Hrabě (TJ Spartak Vlašim), Honza Svoboda (TJ Jawa Brodce) a Kuba Mlýnek (TJ Jawa Brodce). Nejvýš dosáhl s 3 body Dung, na kterého sice v celkovém pořadí zbyla nepopulární bramborová příčka, ale mezi chlapci se mohl radovat z bronzové medaile. Áčko totiž ovládla dívka. Míša, Ondra i Honza si na své konto připsali 2 body a seřadili se uprostřed výsledkové listiny. Bez bodového zisku musel domů odjet Kuba.

Vítězka a medailisté turnaje A (FOTO: ŠK Pravonín)

V béčku, které už hraje klasický sedmikolový turnaj v rapid šachu, kromě Adama Jiříka pronikli do první desítky ještě Filip Bláha a Lukáš Machyán (TJ Spartak Vlašim). Filip skončil celkově až pátý, ale mezi chlapci dosáhl na bronzovou medaili. V prostředním turnaji si dále zahráli Dalibor Křivánek, Adam Handl a Filip Šimon.

Ani v céčku nezůstaly naše naděje za branami první desítky. Na stupně vítězů skoro vystoupal Antonín Kastner. Posbíral 5 bodů a skončil na 4. příčce. Stejný počet bodů vybojovali Matyáš Křivánek a Michal Blahoš, které však horší pomocné hodnocení odsunulo až na 9. a 10. pozici. V turnaji C sbíral zkušenosti ještě Jiří Vaněk.

Antonín Kastner (FOTO: Karel Jukl, šachový tábor Růžená 2019)

Podrobné výsledky všech tří turnajů naleznete na chess-results. Další kolo Regionální žákovské ligy 2019/2020 proběhne 23. listopadu v Dolních Kralovicích. Turnaj bude pořádat Šachová škola STAMAT.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Adam Jiřík ovládl béčko v Jílovém

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..