Mistrovství Čech mládeže na obzoru

Úvodní zpráva

Další ročník Mistrovství Čech mládeže do 12, 14 a 16 let je za dveřmi. Více než dvě stovky mladých nadějí budou následující týden v hotelu Kořínek v Příchovicích u Kořenova bojovat nejen o medaile, ale především o postupy na celorepublikové finále. Na startovních listinách se skrývá i několik dětí, které navštěvují kroužky Šachové školy STAMAT, případně v nich začínaly.

Mezi chlapci a dívkami do 12 let se představí Pepi Dudková, Míša Stein, Dalibor Křivánek a Jáchym Slánský. Z nejvyšší pozice odstartuje Pepi, která už má za sebou zkušenosti i z celorepublikových akcí a mezi dívkami je velkou favoritkou na zisk zlata.Talentovaná šachistka reprezentuje oddíl Brodců. Také Míša už si v březnu vyzkoušel premiéru na Mistrovství České republiky, kam se vloni probojoval v kategorii chlapců do 10 let. Přestože bude letos ve své kategorii mladší, jistě se opět pokusí o přední umístění poprat. Vycházející šachová hvězda hraje v barvách Vlašimi a jako benjamínek vlašimského dorosteneckého týmu se podílel před několika týdny například na jeho úspěšném vstupu do nové sezony v Extralize mládeže. Dalibor a Jáchym si zahrají pod hlavičkou Šachové školy STAMAT  a na velkém turnaji budou především sbírat zkušenosti.

Úspěšná výprava Šachové školy STAMAT na červnovém KP mládeže (FOTO: Petr Havelka)

V kategorii do 14 let se budou potit nad šachovnicemi Dung Ahn Le a Honza Svoboda. Ani jeden z kluků už sice do našich kroužků nedochází, ale udělali v nich první krůčky. Dung momentálně reprezentuje mládežnický gigant v Říčanech, Honza se oblékne do dresu Brodců. Mezi chlapci do 14 let to nebudou mít jednoduché – Dung je v 76členném poli nasazený jako 24., Honza jako 50.

Nejstarší kategorii si zahrají Kryštof Křížek a Kamča Steinová, kteří reprezentují vlašimský oddíl. Vloni Kryštof překvapil, když mu po skvělém výkonu jen těsně unikl postup na celorepublikové finále, díky divoké kartě si ho však nakonec zahrál. Od té doby udělal velký výkonností skok a letos bude mezi chlapci do 16 let patřit k širšímu okruhu favoritů. Sám Kryštof už do našeho kroužku také nechodí, nicméně na kroužku při ZŠ Dukelská v Benešově pomáhá trénovat nové děti. Kamču sice najdeme v zadní části startovní listiny, ale mezi dívkami má naše hráčka šanci dosáhnout na pěkné umístění.

Fotka z výletu na Janovu skálu během loňského MČ mládeže v Harrachově (FOTO: Vít Moravec)

Většina zmiňovaných dětí bude v Příchovicích součástí větší výpravy šachistů z Vlašimi, Brodců a Šachové školy STAMAT, kterou povedou Patrik Pýcha a Petr Havelka. Pořadatelé připravili online přenos z 43 šachovnic, a tak fanoušci jistě budou moct některé naše naděje sledovat i na dálku. Mladé šachisty každopádně nečekají jen hodiny strávené nad šachovými figurkami. Dojde rovněž na různé výlety a další nešachové aktivity. Co se dělo na turnaji vloni, si můžete připomenout prostřednictvím podrobného článku na vlašimském webu.

Startovní listiny

Informace o turnaji

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

6 komentářů u „Mistrovství Čech mládeže na obzoru

  1. Mistrovství Čech mládeže je za námi. 🙂 Kryštof vybojoval po dramatickém závěru postup na MČR mládeže a Pepi vystoupala na bronzový stupínek mezi dívkami do 12 let. Neztratili se ani ostatní. V první polovině turnaje zářil Jáchym, pro kterého šlo navíc o první účast na této akci. V nejbližší době napíšu závěrečnou zprávu. Na sachyvlasim.cz se možná objeví něco podrobnějšího. Uvidím, jestli to budu stíhat.

  2. Pingback: Kryštof Křížek si zahraje MČR mládeže |

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..