Žákovská liga pokračovala v Pravoníně

Shrnutí výsledků

Regionální žákovská liga 2019/2020 už je v plném proudu. Druhým kolem pokračovala v sobotu 19. října v Pravoníně, který je proslulý bohatým cenovým fondem. Ten letos přilákal 86 dětí, mezi kterými opět nechyběli ani šachisté z kroužků Šachové školy STAMAT a její odchovanci.

V konkurenci elitní šestnáctky vybojoval čtyřlístek našich nadějí shodně 2 body. Pomocné hodnocení nejvýš katapultovalo Míšu Steina – na 6. místo. Hned za ním se umístil Honza Svoboda, jedenáctá skončila Pepi Dudková a o jednu příčku za ní se postavil Kuba Mlýnek. Pepi se v áčku stala nejlepší dívkou.

Pepi Dudková (FOTO: Nela Pýchová, šachový tábor Růžená 2019)

V béčku dosáhl na cenný kov Ondra Hrabě. Ze sedmi partií vytěžil 6 bodů, podlehl pouze vítězi turnaje, a na krk si pověsil stříbrnou medaili. Do první desítky pronikli také Jáchym Slánský a Adam Handl. Oba si na své konto připsali 4,5 bodu a obsadili 7. a 8. místo. V turnaji B bojovali ještě Dalibor Křivánek, Lukáš Machyán, Filip Bláha, Šimon Filip a Matyáš Křivánek.

Medailisté a medailistky turnaje B – Ondra Hrabě druhý zleva  (FOTO: ŠK Pravonín)

V turnaji C měla Šachová škola STAMAT pouze jednoho zástupce. Alexander Lobiv vybojoval 4 body a dostal se na 10. místo.

Pravonínský cenový fond (FOTO: ŠK Pravonín)

Podrobné výsledky všech tří turnajů najdete na chess-results. Příští kolo Regionální žákovské ligy 2019/2020 se uskuteční 9. listopadu. Děti se na něj vydají do Jílového u Prahy.

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..