Michael Stein vítězem STAMAT ligy

Zpráva pro regionální tisk

V sobotu 8. června uspořádala Šachová škola STAMAT svůj 20. turnaj pro děti. Do školní jídelny ZŠ Chocerady dorazilo 23 mladých nadějí. Šlo o čtvrtý a poslední turnaj končícího školního roku 2018/2019, a proto bylo rovněž vyhlášeno konečné pořadí letošní STAMAT ligy. V ní triumfoval desetiletý Michael Stein, který který převzal putovní pohár od Kryštofa Křížka, vítěze předchozího ročníku.

Momentka z průběhu turnaje (FOTO: Nela Pýchová)

Michael Stein nedal téměř nikomu šanci ani v samotném turnaji. Vyhrál osm z devíti partií a remízu ztratil pouze v sourozeneckém derby s Kamilou Steinovou. Kamila dala zabrat svým soupeřům stejně jako její mladší bratr, ale horší pomocné hodnocení jí přisoudilo 2. příčku. Ze zlata se Kamila radovala mezi dívkami. S odstupem 1,5 bodu skončil na celkovém 3. místě a na 2. místě mezi chlapci Daniel Zeman z Vlašimi. O bod méně získal Filip Bláha z Šachové školy STAMAT, který dosáhl na bramborovou pozici a mezi chlapci získal bronz. 5. příčku obsadila a druhou nejlepší dívkou se stala s dalším bodovým odstupem Patricie Fuxová z Šachové školy STAMAT. Bronzovou medaili mezi dívkami vybojovala Zdeňka Dufková z Šachové školy STAMAT. Stačilo jí 17. místo. V kategorii určené pro začínající hráče bez výkonnostních tříd byl nejlepší Tomáš Zeman z Vlašimi, který vystoupal až na 8. příčku. 11. místo zajistilo stříbro Michalu Blahošovi z Šachové školy STAMAT. Bronz získal Matěj Votoček z Říčan, který skončil o dvě místa dále.

Jasným vítězem STAMAT ligy 2018/2019, která je určena pro děti z kroužků Šachové školy STAMAT, se stal talentovaný Michael Stein, který už letos v březnu sbíral zkušenosti i na Mistrovství ČR mládeže. Stříbro si domů odvezla Kamila Steinová, vítězka předloňského ročníku. Bronzovou medaili vybojoval Ondřej Hrabě.

Nejlepší hráči STAMAT ligy 2018/2019 (FOTO: Anežka Vlková)

Šachová škola STAMAT děkuje všem dětem, rodičům i trenérům za jejich účast a podporu. Těšíme se na shledanou na našem tradičním letním táboře v Růžené nebo na některém z našich příštích turnajů.

Výsledky

Fotky

autor: Patrik Pýcha

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Michael Stein vítězem STAMAT ligy

  1. Po delší době dal dnes Benešovský deník do tištěné verze šachový článek, konkrétně ten Patrikův o turnaji v Choceradech (viz výše) s velkou hromadnou fotkou nejlepších ze STAMAT ligy. V internetové verzi ho nevidím, tak si ho musíte koupit 🙂 .

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..