Letní soustředění mladých šachistů – Růžená 3. – 10. 8. 2013

Patrik Pýcha

Šachová škola STAMAT má za sebou pořadatelství šachového tábora, který se uskutečnil v týdnu od 3. do 10. srpna 2013 v rekreačním středisku Růžená nedaleko Milevska. Na místo dorazilo včetně vedoucích a praktikantů 67 účastníků.

Rána patřila nepopulárním rozcvičkám, dopoledne šachovým turnajům a odpoledne celotáborové hře, pro niž byly děti rozděleny do šesti oddílů a která se letos nesla ve znamení zlaté horečky. Týmy získávaly podle různých soutěží zlaté valounky, které mohly podle losovaných kurzů měnit za peníze potřebné k závěrečné hře. Večer nadějní šachisté prohlubovali své znalosti posloucháním šachových přednášek. Za cíl celodenního výletu byl stanoven Monínec, kde si všichni s nadšením vyzkoušeli tubing.

Anežka si užívá tubimg

Táborový program vyvrcholil v pátek, kdy byla orientačním během a hledáním pokladu zakončena celotáborová hra, proběhlo opékání buřtů u táborového ohně a ke konci dospěly také šachové souboje. V silnějších turnajích A i B kralovaly dívky z Vlašimi. Mezi elitou se jednoznačně prosadila Nela Pýchová a v „béčku“ zvítězila Anežka Vlková. Turnaje C i D se staly kořistí mladých talentů z Brodců, Dana Vasileva a Kryštofa Mojdla.

Vítězové turnaje A

Jménem šachové školy STAMAT bych chtěl všem poděkovat za výborně odvedenou práci, díky které věřím, že si všichni užili spoustu zábavy, odvezli si domů nové zážitky i poznatky a rádi se budou na náš tábor v dalších letech vracet.

To jsme my všichni !

Táborový deník na stránkách Spartaku Vlašim

Obrázky z tábora na stránkách JAWA Brodce

Výsledky táborových turnajů

Příspěvek byl publikován v rubrice Různé, Šachové turnaje a jeho autorem je Petr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..