Míša veze pohár za 1. místo

Na turnaj O pohár mistra Jana jsme do Plané nad Lužnicí vyslali sbírat zkušenosti Míšu Steina, Dalibora Křivánka a Jáchyma Slánského, všechny do skupiny D Velikonoční.

Navíc si ve skupině C Jordán zahrál odchovanec Stamatu Honza Svoboda a ve skupině A Kotnov sedlčanský Roman Šimák. Pro Jáchyma a Dalibora to byly nové zkušenosti z hraní vážných partií a to nejen s dětmi ale občas i s nějakým tím dospělým. Oba sehráli většinou pěkné partie, některé ale zbytečně pokazili zbrklostí nebo jedním špatným tahem v pěkných pozicích. Umístění kolem středu výsledkové listiny určitě není zklamáním, ač oba kluci první dny plánovali útočit na medaile. Tak třeba příští rok 🙂

To Míša má za sebou několik týdenních turnajů v mládežnických kategoriích a tady si poprvé vyzkoušel, jak se hraje turnaj z pozice nasazené jednotky. Turnaj ukázal, že na této úrovni ELO nic moc neznamená. Ale Míša uhrál šest bodů, zaváhal pouze s nasazenou dvojkou (dospělým), a v neděli odpoledne převzal z rukou ředitele turnaje pana Doležala pohár za první místo!

Celý turnaj provázelo krásné počasí a tak většina dětí trávila volný čas na malém hřišti za hotelem. Já a Jarda Svoboda jsme tak měli o doprovodný program postaráno. Večer zase kluci využívali sportoviště v areálu učiliště, kde jsme byli ubytováni. Všem se líbilo a doufám, že na turnaj příští rok zase vyrazíme …

Výsledky všech turnajů

 

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Petr. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

2 komentáře u „Míša veze pohár za 1. místo

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..