Osmnáctý turnaj, sedmá simultánka

Zpráva pro regionální tisk

Stejně jako v minulých letech dostaly děti z našeho regionu možnost strávit pololetní prázdniny boji za šachovnicí, Šachová škola STAMAT totiž uspořádala 1. února svůj osmnáctý turnaj. Po jeho skončení navíc proběhla tradiční simultánka proti dvěma úspěšným vlašimským reprezentantkám. Akce se uskutečnila v prostorách jídelny ZŠ Dukelská v Benešově a zúčastnilo se jí 57 mladých nadějí.

Turnaj odstartoval (FOTO: Patrik Pýcha)

V turnaji dominoval Michael Stein, následovaný Janem Sílešem a Eliškou Kováříkovou. Na 3. místo mezi chlapci vystoupal celkově čtvrtý Josef Vajdík. Druhou nejlepší dívkou se stala Patricie Fuxová a bronz získala Zdeňka Dufková. V kategorii určené pro hráče bez výkonnostních tříd se radoval z vítězství Tomáš Syrový. Za ním skončili Tomáš Zelenka a Adam Tyrpekl.

Po vyhlášení výsledků, z něhož si každý odnesl drobnou cenu, proběhla simultánka s Nelou Pýchovou a Anežkou Vlkovou, juniorskými medailistkami a reprezentantkami České republiky na mezinárodních mistrovstvích. Proti nim zasedlo 29 odvážlivců. Vlašimské šachistky musely kvůli časové tísni před několika soupeři sklonit krále, přesto uhájily vítězství 20:9.

Simultánka s Nelou Pýchovou a Anežkou Vlkovou (FOTO: Patrik Pýcha)

Jménem Šachové školy STAMAT děkuji všem dětem a rodičům za jejich účast. Budeme se těšit na shledanou na některé z našich dalších akcí.

autor: Patrik Pýcha

Výsledky

Simultánka

Průběžné pořadí STAMAT ligy 2018/2019

Fotky

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

1 komentář u „Osmnáctý turnaj, sedmá simultánka

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..