Kryštof Křížek vítězem turnaje A

Dne 5. 1. 2019 pokračovala žákovská liga šestým kolem. V prostorách sokolovny v Jílovém u Prahy se sešlo celkem 88 dětí, z nichž hned 18 bylo ze STAMATu.

TURNAJ A

V turnaji A se až neskutečně dařilo Kryštofovi Křížkovi. V prvním kole zvítězil v oddílovém derby proti Míšovi Steinovi. I ve druhém kole se mu podařilo zvítězit, a to proti Pavlu Zemenovi. Ve třetím kole remizoval s Martinem Le. Ve čtvrtém usedl proti velice silnému soupeři, Kubovi Vojtovi. Asi každý si myslel, že Kuba vyhraje, ale Kryštof Kubu přehrál a dotáhl partii do vítězného konce. Se 3,5 body obsadil pěkné 1. místo. Z Kryštofa se stává opravdu silný šachista.

Na 6. místě skončil Martin Le. V prvním kole se mu podařilo vyhrát s Honzou Veselým, v tom druhém porazil Vaška Bartoše. Ve třetím utkání remizoval s Kryštofem Křížkem, takže si připsal cenný „poloskalp.“ Málokdo asi čekal, že by mohl s Kryštofem remizovat. Martin za celý turnaj zaznamenal jedinou porážku, a to proti Davidu Hamplovi. Martinovi se tento turnaj povedl.

9. příčku obsadil Míša Stein. V prvním kole prohrál s Kryštofem Křížkem. Míša mi říkal, že prý stál v jednu chvíli dokonce lépe než Kryštof, ale později udělal chybu. Ve druhém kole porazil Pepi Dudkovou. Ve třetím prohrál s Davidem Hamplem a ve čtvrtém remizoval s Honzíkem Sílešem. Konečných 1,5 bodu je velice slušných.

Na 11. příčce skončil Honza Svoboda. Ten se svým výkonem moc spokojený nebyl. V prvním kole porazil Matyáše Jouju, ve druhém prohrál s Jáchymem Němcem. Ve třetím utkání remizoval s Kubou Moulíkem. Ve čtvrtém utržil porážku proti Pavlu Zemenovi.

Pepi Dudková skončila na 12. místě s 1,5 bodem. V prvním utkání měla na lopatě Vaška Bartoše, jenže potom to pokazila a remizovala, ale i tak byla spokojena. Ve druhém i ve třetím kole prohrála, a to s Míšou Steinem a s Vojtou Schulou. V posledním kole si Pepi zahrála s Kubou Mlýnkem. Nejprve Kuba získal figuru, avšak po několika tazích ji ztratil a Pepi partii vyhrála. Pepi se také stala nejlepší dívkou turnaje A.

Na 16. místě se umístil Kuba Mlýnek. Prohrál s Jáchymem Němcem, Matyášem Joujou a s Pepi Dudkovou. S nulou však neskončil, uhrál jednu remízku s Honzou Veselým. Minimálně jednu partii mohl vyhrát, jak jsem již zmínila výše, zrovna tu, kde hrál s Pepi.

Vítězem turnaje A se tedy celkově stal náš Kryštof Křížek, druhé místo obsadil David Hampl a třetí místo připadlo Jakubovi Vojtovi. Mezi dívkami kralovala Pepi Dudková. Tentokrát ve skupině A hrála jen jedna dívka.

Vítězové turnaje A (zdroj: ŠK PRAVONÍN)

TURNAJ B

Na celkovou 7. pozici s 5 body jsem dosáhla. V prvním kole jsem vyhrála s Filipem Zítou. Soupeř mi odevzdával figurku po figurce. Zahájení sice zahrál celkem dobře, ale ve střední hře už začal zmatkovat. Ve druhém kole jsem hrála s Filipem Kůrou. V koncovce jsem měla partii prohranou, protože jsem byla v časovce a partii jsem pokazila. Naštěstí i soupeř spadl do časovky a nenašel ten správný tah, který vedl k výhře. Nakonec jsem vyhrála já. Ve třetím utkání jsem remizovala s Štěpánem Filipem, ve čtvrtém prohrála s Filipem Čermákem. V zahájení jsem sice získala pěšce, jenže v časovce jsem si nechala chytit koně a partii následně prohrála. Soupeř mi nabízel i remízu, ale já ji odmítla. V pátém kole jsem vyhrála nad Ríšou Václavíkem. Asi v 15. tahu jsem mu dala dvojšach a soupeř se musel vzdát, protože bych mu dala mat. V šestém utkání jsem remizovala s Luckou Glasbergerovou a v sedmém vyhrála proti Mirkovi Dandovi. V dívkách jsem obsadila 2. místo. Se svým výkonem nejsem spokojená a doufám, že si příště zahraji v turnaji A.

Ostatní shrnu v následující tabulce:

Dalibor Křivánek 14. místo
Jáchym Slánský 22. místo
Adam Handl 26. místo
Filip Bláha 34. místo
Matyáš Křivánek 36. místo

Musím napsat, že se Adam Handl a Jáchym Slánský zlepšují. Měla jsem možnost koukat se na jejich partie a některé byly opravdu povedené.

Vítězem turnaje B se stal Tomáš Bláha, druhé místo získal Filip Štěpán a na třetí příčce skončil Filip Čermák. Mezi dívkami obsadila první místo Laura Sehnoutková, která byla třetí celkově. Druhé místo připadlo mně a na třetí pozici dosáhla Alice Zelenková.

Vítězové turnaje B (zdroj: ŠK PRAVONÍN)

TURNAJ C

V turnaji C jsme brali ještě jedno první místo, a to díky Lukášovi Machyánovi! Vyhrál s Tonym Le, Natálkou Štanderovou, Matějem Zemanem, Kubou Novákem, Honzou Bohuňovským a s Gabčou Vodičkovou. Pouze jednu jedinou remízu věnoval Tondovi Kastnerovi.

Honza Bohuňovský skončil hned za Lukášem, tedy druhý. Prohrál jen s Lukášem Machyánem, ostatní partie vyhrál. Porazil Míšu Ulíka, Natálku Štanderovou, Jirku Rybáčka, Adélku Janoušovou, Gabču Vodičkovou a Filipa Žvejkala.

Musím zmínit ještě 8. místo Tondy Kastnera. Tonda uhrál 4,5 bodu.

Jak se vedlo ostatním?

Šimon Hradecký 11. místo
Lukáš Holub 13. místo
Tony Le 36. místo

Turnaj C ovládl Lukáš Machyán před Janem Bohuňovským a Jiřím Rybáčkem. Mezi dívkami se nejvíce dařilo Adéle Janouškové, druhé místo obsadila Gabriela Vodičková a třetí Eliška Škarydová.

Vítězové turnaje C (zdroj: ŠK PRAVONÍN)

Závěrem bych chtěla poděkovat Petrovi Havelkovi, pořadatelům, sponzorům a rozhodčím.

Další RŽL proběhne až 23. 2. 2019. Příští týden v sobotu (12. 1.) odstartuje třemi koly krajský přebor družstev, kam pojede STAMAT tým ve složení: Kamča Steinová, Míša Stein, Filip Bláha, Dalibor Křivánek, Jáchym Slánský a Adam Handl. Družstvo se v sobotu utká s Kavalierem Sázava, Vlašimí C a Vlašimí D. Držte STAMAT družstvu palce!

Autorka článku: Kamča Steinová

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Kryštof Křížek vítězem turnaje A

  1. Dnes podalo družstvo STAMATu výborný výsledek na krajském přeboru družstev. Více se dozvíte v článku, který očekávejte v průběhu příštího týdne. 🙂

  2. Zítra by měl být článek o krajském přeboru družstev hotový.☺ Omlouvám se, že článek bude až zítra, ale neměla jsem teď moc času.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..