Další kolo RŽL ve Stříbrné Skalici

Na regionální žákovskou ligu ve Stříbrné Skalici, která se hrála v sobotu 24. 11. 2018, přijelo i šestnáct dětí ze STAMATu. Pět dětí hrálo ve skupině A, šest ve skupině B a pět ve skupině C.

Pan Studzinski zahajuje turnaj (FOTO: sachypravonin)

TURNAJ A

V turnaji A se jako obvykle nejvíce dařilo Kryštofu Křížkovi, který nasbíral tři body. Prohrál jen s vítězem turnaje A, Kubou Vojtou. Jednou jsem ve svém článku psala, že už Kuba na turnaje RŽL jezdit nebude, ale asi si to rozmyslel. J Kryštof i přes tuto jedinou prohru podal vynikající výkon a zaslouženě obsadil 2. místo.

Na 5. místě skončil Martin Le. V prvním kole prohrál s Jáchymem Šmolíkem, ale v dalších třech kolech už žádnému soupeři nedal šanci. Martin se lepší turnaj od turnaje a myslím si, že z něho bude jednou hodně dobrý hráč.

Na 13. příčce se umístil Míša Stein. Asi ho nepotěšilo, že se hned v úvodu – stejně jako v předchozím kole žákovské ligy – střetl s Vaškem Bartošem a stejně jako minule s ním prohrál. Ve druhém kole si zahrál proti mně, dali jsme si plichtičku. J I ve zbývajících dvou kolech Míša remizoval, takže získal celkem 1,5 bodu.

14. pozici obsadil Honza Svoboda s 1,5 bodem. Honza moc spokojený asi nebude, umí zahrát mnohem lépe. Bohužel k jednomu bodu jsem Honzovi dopomohla já.

Na 15. místě jsem skončila . Uhrála jsem jen dvě remízy, jednu s Míšou a druhou s Tomášem Bláhou. Dělala jsem v partiích zbytečné hrubky, na které jsem doplácela. Poslední partii jsem možná měla i vyhranou, ale kvůli nedostatku času jsem raději nabídla remízu.

Vítězem skupiny A se podle očekávání stal Jakub Vojta, 2. místo ukořistil náš Kryštof Křížek a na 3. příčce se umístil Václav Bartoš. Mezi dívkami obsadila 1. místo Monika Strnadová a na 2. příčce jsem skončila já.

Nejlepší chlapci turnaje A: zleva Václav Bartoš, Kryštof Křížek a Jakub Vojta (FOTO: sachypravonin)

Nejlepší dívky turnaje A: zleva Monika Strnadová a Kamila Steinová (FOTO: sachypravonin)

TURNAJ B

Ve skupině B zazářil Kuba Mlýnek, který obsadil výborné 3. místo. V prvním kole sice prohrál se Zdeňkem Šťastným, ale poté nahrál v dalších šesti kolech 5,5 bodu.

Svým výkonem asi všechny překvapil Filip Bláha. Skončil na 9. místě se 4,5 body. Prohrál jen s Kubou Mlýnkem a Filipem Vopálkou a zaznamenal remízu s Luckou Glasbergerovou. Všechny zbývající zápasy vyhrál.

Na pěkném 10. místě se umístil Jáchym Slánský. Získal stejný počet bodů jako Filip. Prohrál s Vojtou Vopálkou a Kubou Mlýnkem a plichtil s Markem Kůrkou. Za zmínku určitě stojí výhra nad Milanem Peštou.

Průměrný výkon podal Ondra Hrabě. Skončil na 15. místě se 4 body.

Naopak skvělým výkonem se prezentoval Adam Handl. Minule vyhrál s plným počtem bodů turnaj C, a tak se dostal do skupiny B, kde uhrál 4 body a obsadil 20. pozici.

Na 23. až 24. místě se umístil Dalibor Křivánek. Tomu se tolik nedařilo, uhrál pouze 3,5 bodu.

1. místo v turnaji B získal Jan Síleš, druhý byl Filip Vopálka a 3. příčku obsadil náš Jakub Mlýnek. Mezi dívkami kralovala Josefína Dudková. Pepi se hodně dařilo a její výkon stačil na celkově 3. místo v turnaji B. Druhá mezi děvčaty skončila Lucie Glasbergerová a 3. pozice připadla Alici Zelenkové.

Vítězové turnaje B: vzadu zleva Lucie Glasbergerová, Jan Síleš a Filip Vopálka; vpředu zleva Josefína Dudková, Alice Zelenková a Jakub Mlýnek (FOTO: sachypravonin)

TURNAJ C

Ve skupině C se na 5. místě umístil Pavel Matoušek. Získal 5 bodů. Po třech kolech měl na svém kontě stoprocentní zisk, avšak ze zbylých čtyř kol nabral „pouze“ dva body.

8. pozici s 5 body obsadil Tonda Kastner. Po třech kolech měl jen jeden bod. Vše ale zachránil tím, že ze zbylých čtyř kol nabral čtyři body, což mu vyneslo umístění v první desítce.

Matyáš Křivánek skončil na 13. příčce s 4 body. Matyáš vyhrával s těmi, co měli přesně 1000 ELO. Naopak prohrával se všemi, kteří měli nad 1000 ELO.

27. pozice patřila Davidovi Matouškovi. Získal 3 body.

Na 29. místě se umístil Alex Lobiv také se 3 body.

Celkovým vítězem turnaje C se stal Vojtěch Černý, druhý skončil Jakub Zeman a na 3. pozici dosáhl Tomáš Jelínek. Mezi dívkami skončila první Eliška Helebrandová, druhá byla Eliška Škarydová a třetí Gabriela Vodičková.

Vítězové turnaje C (na fotce chybí Gabriela Vodičková): vzadu zleva Tomáš Jelínek, Jakub Zeman a Vojtěch Černý; vpředu zleva Lenka Šťastná, Dan Vopálka (nejmladší účastník turnaje) a Eliška Helebrandová (FOTO: sachypravonin)

Závěrem bych chtěla opět poděkovat Petrovi Havelkovi, rozhodčím, pořadatelům a sponzorům. Ze sponzorů bych poděkovala hlavně rodině Svobodových, která darovala poháry pro vítěze. Další kolo RŽL proběhne 22. 12. 2018.

Výsledky

Celkové pořadí RŽL

Pořadí RŽL dle kategorií

Autorka článku: Kamča Steinová

Příspěvek byl publikován v rubrice Šachové turnaje a jeho autorem je Patrik P.. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.

3 komentáře u „Další kolo RŽL ve Stříbrné Skalici

  1. Kamčo, díky za tento i všechny další články. V těchto souhrnech by bylo dobré uvádět jako naši hráčku i Pepi Dudkovou, která je teď také členkou Stamatu, byť má oddílovou příslušnost v Brodcích (vlastně je to u ní úplně stejné jako u Kuby Mlýnka).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..